Ogłoszenia

Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie

9 maja 2019

Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie
„Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” – 4. Edycja akcji informacyjno-edukacyjnej dla seniorów (grafika KRBRD)

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – Ministerstwo Infrastruktury oraz Komenda Główna Policji informują o rozpoczęciu 4. edycji akcji informacyjno-edukacyjnej dla seniorów ph. „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie:

Wraz z początkiem wiosny przystępujemy do kolejnej – już czwartej – edycji akcji informacyjno-edukacyjnej dla seniorów. Hasło przewodnie tegorocznych działań, to: „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”. To największa z dotychczasowych edycji. W tym roku spotkamy się z seniorami aż w 94 miejscowościach. Warto być tam z nami.

Cel akcji to uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne. Nasi specjaliści będą mówić także o tym, jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy. Na części spotkań będziemy gościć dietetyków, którzy przygotują dla uczestników zalecenia żywieniowe.

Lokalny policjant ruchu drogowego poruszy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danym powiecie. Podpowie na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Uczestnicy akcji, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie rowerowym. Nasz pracownik wykona podstawowy przegląd techniczny roweru, stwierdzi „co mu dolega”, a także doposaży pojazd w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem. Każdy goszczący na zajęciach senior, będzie mógł zweryfikować stan swojego wzroku i refleks, korzystając z przygotowanych przyrządów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji. Prosimy śledzić stronę www.seniornadrodze.pl. Na niej będziemy informować na bieżąco o szczegółach, terminach i lokalizacjach spotkań w Państwa powiecie.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego