Ogłoszenia

Tak zachęcają kierowców do zwiększania umiejętności

1 października 2018

Tak zachęcają kierowców do zwiększania umiejętności

Niedobór wykwalifikowanych kierowców zawodowych to obecnie jedno z głównych wyzwań branży transportowej w Polsce. Jak zachęcić kierowców do zwiększania swoich umiejętności udowadnia Scania organizując Konkurs Kierowców Scania 2018/2019 (ang. Scania Driver Competitions - SDC), największe tego typu zawody na świecie.

„Stałym i coraz bardziej dotkliwym problemem firm transportowych w Polsce jest brak wykwalifikowanych kierowców. Osoby, które posiadają odpowiednie umiejętności, są na wagę złota. W Scania chętnie dzielimy się wiedzą i promujemy dobre praktyki, nie tylko w ramach efektywnych szkoleń kierowców, ale także w trakcie organizowanych przez nas konkursów. Dobrym przykładem jest Konkurs Kierowców Scania 2018/2019. Zwracamy uwagę na to, aby pozwalał na zmierzenie umiejętności cennych dla branży transportowej. Ograniczenie zużycia paliwa, bezpieczeństwo podczas jazdy i manewrowanie - to właśnie te elementy musi opanować kierowca, aby wygrać w organizowanych przez nas zawodach”- komentuje Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.

Konkurs Kierowców Scania to największe tego typu zawody na świecie. Bierze w nich udział ponad 350 000 kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów. Oprócz tytułu najlepszego kierowcy w Europie, zwycięzca otrzymuje 100 000 euro na indywidualnie wyposażony pojazd Scania. Europejski finał SDC odbędzie się 25 maja 2019 r. w centrali Scania w Södertälje.

Konkurs miał swoją premierę w 2003 roku, od tego czasu funkcjonował pod nazwą Young European Truck Driver. Tegoroczna edycja obędzie się pod zmienioną nazwą, ponadto w zawodach zniesiono limit wieku dla uczestników.

Kierowca jest najważniejszy. Konkurs Kierowców Scania wskazuje na kierowcę, jako kluczowy czynnik wpływający na rozwój gospodarki, stan środowiska i bezpieczeństwo na drodze. Jego umiejętności są kluczowe dla zapewnienia bezpiecznego, zrównoważonego i wydajnego transportu. W Konkursie Kierowców Scania nagradzani są przede wszystkim Ci kierowcy zawodowi, którzy prowadzą odpowiedzialnie i potrafią przewidywać.

Polskie eliminacje. Aby przejść do finału europejskiego SDC, uczestnicy muszą wygrać finał krajowy. Polski finał Konkursu Kierowców Scania 2018/2019 odbędzie się 11 maja w nowym serwisie Scania w Częstochowie. Możliwość rywalizacji w finale w Polsce daje wygrana w jednej z 11-stu eliminacji krajowych. Drugim sposobem zakwalifikowania się bezpośrednio do finału krajowego jest wykorzystanie aplikacji Scania Fleet Management.

Mapa eliminacji krajowych w Konkursie Kierowców Scania 2018/2019