Ogłoszenia

- To, ile będzie kosztował ten kurs zmniejszający punkty?

8 września 2023

- To, ile będzie kosztował ten kurs zmniejszający punkty?
(fot. PIXABAY/graf. Grupa IMAGE)

Wczoraj zaprosiliśmy do DYSKUSJI pt. „Punkty karne po 17 września” dziś już mamy pierwsze pytania. Czytelnicy chcą wiedzieć: „To ile będzie kosztował ten kurs zmniejszający punkty?”. Przywołamy wypowiedź Marka Staszczyka, dyrektora toruńskiego WORD-u, byłego prezesa, a obecnie skarbnika KSD WORD: - Jako Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów WORD-ów postulujemy o ustalenie opłat za kursy na 1000 złotych. Koszty wzrosły, bowiem w projekcie rozporządzenia znalazł się zapis o tym, że część teoretyczna każdego kursu, która określona została na osiem godzin lekcyjnych, ma być wzbogacona o dwugodzinną częścią praktyczną. Podobnie uważa Tomasz Matuszewski, zastępca dyrektora WORD w Warszawie: - Nie powinno to być tanie i nie powinno być mniejsze niż tysiąc złotych - powiedział dziennikarzowi RMF FM. Dodajmy, iż jeszcze w 2022 r. kurs także był odpłatny, kierowcy popełniający wykroczenia za kurs płacili w granicach 300-400 pln. Różnie w różnych ośrodkach egzaminowania.

Zaproszenie: W czwartek, 14 września br. (godz. 11.00) odbędzie się kolejna debata on-line w cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Wiemy już od kiedy zaczną obowiązywać nowe zasady funkcjonowania sytemu tzw. punktów karnych, czyli podejmiemy kwestie najbardziej aktualne i jedyne możliwe w tych dniach, a więc: „PUNKTY KARNE PO 17 WRZEŚNIA”. Porozmawiamy o zmienianych zasadach redukowania punktów za naruszenia przepisów ruchu drogowego, zapytamy też o szkolenia organizowane przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, w tym o zaskakujące zadanie praktyczne, czy poznamy ich cenę? Itd. itp. Pytajcie Państwo już dziś: tygodnik@prawodrogowe.pl

Organizatorzy: Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym, Polski Klaster Edukacyjny oraz redakcje tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS oraz portalu L-INSTRUKTOR.

Goście:

* Renata Bielecka, dyrektor WORD w Lublinie,

* Włodzimierz Bogaczyk, dyrektor WORD w Poznaniu,

* kom. Antoni Rzeczkowski, Komenda Główna Policji.

Prowadząca: Jolanta Michasiewicz, red. naczelna tyg. PRAWO DROGOWE@NEWS.

Transmisja:

* on-line zoom (webinar ID: 861 2254 9754, hasło: PUNKTY)

* on-line facebook: www.facebook.com/prawodrogowe (www.facebook.com/L-instruktor-2020-2025-105720195239020)