Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 211

16 września 2007

Zabił rowerzystę i uciekł - Kompletnie pijany kierowca potrącił samochodem rowerzystę i uciekł. Emeryt zmarł na miejscu. Kierowca na oczach ludzi w centrum Iławy wlókł jeszcze pod kołami rower. Policjanci nie mieli problemów ze schwytaniem podejrzanego, bo zgubił rejestrację. Dramat rozegrał się na oczach wielu świadków. - Widziałam jak starszy mężczyzna leżał już na drodze - mówi jeden z przechodniów. - Czerwony samochód jechał dalej, słuchać było potworny dźwięk, jakby coś wlókł pod kołami. Myślałam, że może być tam człowiek. Widziałam jak jacyś ludzie biegną do ulicy. To było straszne. Szukanie sprawcy nie było trudne - na ulicy zostawił tablicę rejestracyjną, która odpadła po zderzeniu. - W kilka minut już wiedzieliśmy, kto spowodował wypadek - dodaje Nojman. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku po spożyciu alkoholu i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu do 12 lat więzienia.

Pijany kierowca autobusu wiózł 40 pasażerów - Policjanci zatrzymali kierowcę autobusu, który miał 1,21 promila alkoholu w organizmie i wiózł około 40 pasażerów - poinformował Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji. Kierowca został zatrzymany ok. godz. 6 rano w miejscowości Humniska (powiat brzozowski). - Policjanci skontrolowali autobus prywatnej linii przewozowej, jadący z Przysietnicy do Sanoka. Okazało się, że kierowca autobusu był pijany, miał 1,21 promila alkoholu w organizmie - powiedział Wilk. 49-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego odpowie przed sądem w postępowaniu przyspieszonym.

Kierowca autobusu straci pracę - Ponad promil alkoholu miał kierowca, który w piątek wieczorem "po piwie" jechał autobusem linii nr 15. Zatrzymany przez policję w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Wyrok usłyszy 20 września. W miejscu pracy kierowcy wyrok już zapadł. - Każda sprawa tego rodzaju może się zakończyć tylko w jeden sposób: rozwiązaniem umowy o pracę w trybie dyscyplinarnym - zapowiedział Zbigniew Śledź, pełniący obowiązki prezesa MPK.

Pijany rowerzysta spowodował kolizję - Olsztyńscy policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę, który spowodował kolizję z innym rowerzystą. 49-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Purda jechał rowerem na trasie Butryny-Przykop. - Na zakręcie zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z innym rowerzystą - opowiada Katarzyna Świątek z Komendy Wojewódzkiej Policji. - W wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila alkoholu. Obaj rowerzyści doznali urazów głowy. W 17 wypadkach, do których doszło w regionie w miniony weekend (do niedzielnego południa) zginęła jedna osoba, a 20 zostało rannych. Najtragiczniejszy wydarzył się w piątek pod wieczór w Nidzicy. Zginął idący po pasach 66-letni pieszy, którego potrącił 21-latek kierujący volkswagenem golfem.

Pijany kierowca gimbusa zatrzymany - Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę gimbusa wiozącego uczniów do szkoły. Mężczyzna miał 0,72 promila alkoholu we krwi. Kierował autobusem, który miał powybijane reflektory i szyby, nie miał aktualnego ubezpieczenia OC i oznaczeń wskazujących, że przewozi dzieci. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i prawo jazdy kierowcy. Bus odholowano na parking policyjny. Kierowcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy