Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 305

29 czerwca 2009

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystę- Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę rano w Majdanie Gromadzkim w okolicach Biłgoraja. Ofiarą jest 43 - letni mężczyzna, mieszkaniec województwa podkarpackiego, który przed godz. 10 rano jechał rowerem do swojej rodziny. Około 9:45 potrącił go volkswagen golf, którym kierował 21 - latek. Rowerzysta zginął na miejscu. Kierowca golfa uciekł i próbował ukryć samochód w lesie, ale policja zatrzymała go już kilka minut po wypadku. Okazało się, że był pijany. W organizmie miał ponad 3,2 promila alkoholu.

Pił, jechał, zabił, uciekł, wrócił - Pijany 26-latek szalejący nissanem zabił 68-letnią rowerzystkę. Potem porzucił auto i uciekł. By mieć alibi, wrócił na miejsce wypadku i wmieszał się w tłum gapiów. Ale został rozpoznany. Jazda samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczka z miejsca zdarzenia: takie zarzuty najprawdopodobniej usłyszy po wytrzeźwieniu 26-letni mieszkaniec Nieborowa, który wpadł w ręce łowickiej drogówki. Do tragedii doszło w sobotę wieczorem w Nieborowie pod Łowiczem. Według świadków osobowy nissan almera jadący z dużą prędkością zjechał na przeciwny pas ruchu i potrącił jadącą prawidłowo rowerzystkę: 68-letnią mieszkankę Nieborowa. W wyniku wypadku kobieta zginęła na miejscu, a kierowca nissana uciekł z miejsca zdarzenia. Kilometr od miejsca wypadku w rowie policjanci odnaleźli porzuconego nissana. Szybko ustalono, że jego właścicielem jest 26-letni mieszkaniec Nieborowa. W tym czasie on sam próbował stworzyć sobie alibi. Wrócił i wmieszał się w tłum gapiów. Jeden z policjantów rozpoznał mężczyznę. 26-latek został zatrzymany. Badanie wykazało blisko 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości i ucieczkę grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Pijany rowerem w samochód- Lęborscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który jadąc na rowerem na tzw. “podwójnym gazie” zderzył się ze skodą. Mężczyzna, w którego organizmie znajdowało się prawie 3 promile alkoholu został zatrzymany. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a do tego za spowodowanie kolizji mandat karny.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy