Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 308

27 lipca 2009

1794bbee270e2d538315a7445db4359771d34a24 

(Fot.: PD@N 308-1 kppwłodawa)

Staranował sześć aut nad Jeziorem Białym. Stanie przed sądem - Do dwóch lat więzienia, grzywna i utrata prawa jazdy nawet na 10 lat grozi 25-letniemu Jakubowi G. Mężczyzna w weekend jadąc po pijaku, stracił panowanie nad kierownicą i staranował sześć stojących na parkingu aut w Okunince. Gdy został zatrzymany miał ponad promil alkoholu. 25-latek już usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Osobno odpowie także za spowodowanie kolizji i uszkodzenie sześciu aut. Problemy ma też 24-latek, który jechał w aucie razem z Jakubem G. Mężczyzna, mieszkający na stałe w Niemczech, podczas zatrzymania podał policjantom fałszywe dane.
Prawdziwe szybko wyszły na jaw, a Marcin D. został już ukarany 500-złotową grzywną.

Tragiczna przejażdżka na rolkach - Młoda dziewczyna zmarła w szpitalu po tym, jak potrącił ją peugeot. Ok. godz. 22 w środę 18-latka z Rębielic Szlacheckich jechała na rolkach drogą między swoją miejscowością a Szyszkowem w gminie Lipie. Została potrącona przez osobowego peugeota. Ciężko ranna trafiła do szpitala w Częstochowie, ale lekarze nie zdołali jej uratować. Kierowca uciekł z miejsca wypadku. Policjanci zatrzymali go po prawie dwóch godzinach. W wydychanym powietrzu miał prawie dwa promile. Dopiero gdy wytrzeźwieje, będzie go można przesłuchać. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Pijany kierowca laguny zabił rowerzystę - Na prostym odcinku drogi kierujący renault laguną potrącił rowerzystę. Pomimo natychmiastowej akcji ratowniczej mężczyzna zmarł w szpitalu. Do wypadku doszło w niedziele wieczorem, w Rozważynie (pow. nakielski). Kierujący laguną 56 - letni mężczyzna jadąc od strony Nakła, na prostym odcinku drogi nagle zjechał bliżej prawej krawędzi jezdni, gdzie potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Następnie bokiem samochodu uderzył w drzewo. 72- letni cyklista z obrażeniami ciała został śmigłowcem przetransportowany do szpitala. Niestety obrażenia były na tyle poważne, że rowerzysta zmarł po kilku godzinach. W tym samym czasie policjanci na miejscu wypadku zabezpieczali ślady oraz ustalali i przesłuchiwali świadków zdarzenia. Mundurowi jeszcze podczas rozmowy z kierowcą laguny wyczuli od niego alkohol. W szpitalu, gdzie został przewieziony pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu. - Mężczyzna po ośmiu godzinach od wypadku, będąc w komisariacie wydmuchał ponad promil alkoholu. Kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora. Odpowie za spowodowanie wypadku drogowego po pijanemu ze skutkiem śmiertelnym.

Pijany kierowca wpadł do rowu. Zabił trzy osoby - Kierowca miał blisko promil alkoholu we krwi. Na łuku drogi nie opanował opla tigry i wpadł do rowu. Wypadek wydarzył się w poniedziałek, ok. godz. 20 na drodze Korczyców-Skarbona niedaleko Krosna Odrzańskiego. Z prokuratorskiego śledztwa wynika, że 34-letni mężczyzna kierował oplem tigrą pod wpływem alkoholu. Badanie krwi kierowcy wykazało, że miał 0,75 mg alkoholu. Razem z nim podróżowały cztery osoby. W wypadku zginęli 47-letnia kobieta, jej syn (25 lat) i jego rówieśniczka. Ostatni z pasażerów został ranny. Śledczy uważają, że do wypadku nie doszłoby, gdyby kierowca nie przesadził z prędkością i nie był pijany. Wszczęte śledztwo ustali wszystkie okoliczności tragedii. Kierowcy grozi do 8 lat więzienia.

14-latek po piwku wpadł rowerem na toyotę - Nieletni mieszkaniec gminy Biskupiec Pomorski próbował wymusić pierwszeństwo i wpadł na jadącą prawidłowo toyotę avensis. Okazało się też, że zanim wybrał się na rowerową wycieczkę, wypił sobie piwo. Do zdarzenia doszło w czwartek. Oficer dyżurny nowomiejskiej policji otrzymał informację o potrąceniu dziecka, do którego doszło na drodze pomiędzy Biskupcem Pomorskim a Piotrowicami. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że14-latek wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej toyocie avensis i w ten sposób doszło do wypadku. — Poturbowany nastolatek trafił do szpitala. Przyznam szczerze, że byliśmy nieźle zdumieni, kiedy okazało się, że nieletni sprawca kolizji nie jest trzeźwy. Miał prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie. Pozostał w szpitalu na obserwacji. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Wyjaśniamy, skąd chłopiec miał alkohol — poinformowała Małgorzata Hauchszulz z zespołu prasowego policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy