Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 318

19 października 2009

Kierowca był pijany, zginął pasażer - 19-letni gdańszczanin zginął w wypadku, do którego doszło w niedzielę przed godz. 1 w nocy na drodze między Wierzchucinem a Krokową. Audi 80 jechało czterech młodych mężczyzn. Na łuku drogi (przy Jeziorze Żarnowieckim) kierowca stracił panowanie nad autem, które uderzyło w drzewo. Zginął jeden z pasażerów, pozostali są ranni. Kierowca nie doznał żadnych obrażeń. Był pod wpływem alkoholu - alkomat wskazał 0,9 promila.

Pijana czternastolatka za kierownicą samochodu - Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali nastolatkę, która jechała samochodem bez włączonych świateł mając we krwi 2,18 promila alkoholu. - Kierowcę udało się zatrzymać dopiero po krótkim pościgu - opowiada nadkomisarz Jerzy Rzymyk, rzecznik wałbrzyskiej policji. - Okazało się, że za kierownicą siedzi dziecko, na domiar złego pijane. Badanie wykazało 2,18 promila alkoholu we krwi. Dziewczyna mieszka kilka przecznic od miejsca, w którym została zatrzymana. Ojciec był w domu, matka w pracy. Dzieckiem zajęła się ciotka. O jej losie zdecyduje sąd rodzinny.

Sprawca kolizji: przyjdę na komendę, jak wytrzeźwieję - Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, który spowodował kolizję na jednej z braniewskich ulic. Niezadowolony z zatrzymania stawiał opór i krzyczał, że sam przyjdzie do komendy za trzy lub cztery dni, gdy wytrzeźwieje. 53-letni Edward R. z Braniewa został zatrzymany po południu w Braniewie. Powodem policyjnej interwencji było spowodowanie przez niego kolizji drogowej. Edward R. przy próbie odjechania volkswagenem transporterem uderzył w stojące za nim osobowe renault.

Zatrzymana pijana: prawko mi nie jest potrzebne - Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała zatrzymana przez policjantów 25-letnia Marzena S. studentka resocjalizacji. Kobieta przy ograniczeniu do 60 km/h pędziła swoim vento 100. Kobieta nie posiada uprawnień do kierowania autem. Jak powiedziała “prawo jazdy nie jest jej do niczego potrzebne, gdy patrzy na kierowców mających uprawnienia to aż ją ponosi”. Za swoje czyny poniesie odpowiedzialność karną. 25- letnia Marzena S. Zatrzymana przyznała się do zarzucanych jej czynów i poddała dobrowolnie karze 3000 złotych grzywny. Przez dwa lata będzie ją obowiązywał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy