Przegląd prasy

Andrzej Grzegorczyk, honorowym prezesem PDB

21 czerwca 2023

Andrzej Grzegorczyk, honorowym prezesem PDB
Andrzej Grzegorczyk, w latach od 1993 do 2010 roku dyrektor i sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD) w Ministerstwie Infrastruktury, obecnie wiceprezes Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym, członek Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, uczestnik kongresów CommissionInternationale des Examens de Conduite Automobile - CIECA) - Międzynarodowej Komisji ds. szkolenia i egzaminowania na prawo jazdy (z ramienia Fundacji Zapobiegania Wypadkom Drogowym), od 16 czerwca 2023 prezes honorowy Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (fot. Jolanta Michasiewicz)

Andrzej Grzegorczyk honorowym Prezesem Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. W ten spektakularny sposób stowarzyszenie uhonorowało go za nieoceniony wkład w działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce - poinformowała prezes zarządu PDB Dorota Olszewska.

16 czerwca br. w siedzibie DEKRA Polska w Warszawie odbyło się Walne Zebranie Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, które zdecydowało o przyznaniu tytułu honorowego Prezesa Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego Andrzejowi Grzegorczykowi. - Andrzej Grzegorczyk jest jednym z założycieli Partnerstwa, ekspertem i osobą bardzo zasłużoną dla bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce - informowała prezes Dorota Olszewska.

Andrzej Grzegorczyk. Absolwent Politechniki Krakowskiej na wydziale Budownictwa Lądowego; studia podyplomowe z inżynierii ruchu w Politechnice Krakowskiej i Narodowej Szkole Dróg i Mostów w Paryżu. Staże techniczne we Francji, Finlandii i Holandii. Uprawniony do projektowania i prowadzenia robót, rzeczoznawca, również Komisji Europejskiej (Taiex) oraz ekspert Banku Światowego. Pracował w jednostkach obecnej Dyrekcji Generalnej Dróg Krajowych i Autostrad od 1970 do 1992 roku. Od tego czasu Dyrektor Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury do 2010 r. Dyrektor ds. Projektu i doradca zarządu w firmie Saferoad Sp. z o.o. we Włocławku. Doradca dyrektora Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie do 2012 r. Wykładowca na studiach podyplomowych z psychologii transportu w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz Uniwersytecie Warszawskim. Od 2000 roku Członek Komisji Budownictwa Polskiej Akademii Nauk Oddział w Krakowie. Członek założyciel GRSP w Genewie oraz Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. Członek sekcji drogowej rady naukowej Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w Warszawie oraz członek Polskiego Klastra Edukacyjnego. Wiceprezes Fundacji Zapobiegania Wypadkom Drogowym. Uczestnik kongresów CommissionInternationale des Examens de Conduite Automobile - CIECA) - Międzynarodowej Komisji ds. szkolenia i egzaminowania na prawo jazdy (z ramienia Fundacji Zapobiegania Wypadkom Drogowym). (jm)