Przegląd prasy

Europejski Dzień bez Samochodu ZTM w Warszawie zaprasza

22 września 2017

Europejski Dzień bez Samochodu ZTM w Warszawie zaprasza
(fot. Tramwaje Warszawskie)

22 września to wyjątkowa data w kalendarzu - w tym dniu można korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej. A następnego dnia Zarząd Transportu Miejskiego Warszawy zaprasza do zajezdni tramwajowej i autobusowej na ul. J.P. Woronicza na Dni Transportu Publicznego.

Komunikacja publiczna to nie tylko duża oszczędność czasu i pieniędzy, ale przede wszystkim najbardziej ekologiczny sposób przemieszczania się po mieście. W Warszawie rocznie z komunikacji korzysta ponad 1 miliard osób.

Europejski Dzień bez Samochodu. Zgodnie z uchwałą Rady m.st. Warszawy, 22 września korzystanie z komunikacji miejskiej oraz parkingów P+R będzie bezpłatne - kasowniki w autobusach, tramwajach i pociągach SKM będą wyłączone, bramki metra zostaną otwarte, a szlabany na parkingach PR podniesione. Bez opłat będzie można także podróżować w pociągach Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w obszarze obowiązywania oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”. Koleje Mazowieckie informują, że tego dnia podróżni będą mogli nieodpłatnie podróżować wszystkimi pociągami uruchamianymi przez KM w obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica.

W piątek węzeł komunikacyjny Młociny zamieni się w „zielone miasteczko”. Od godziny 12.00 do 18.00 przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego, Miejskich Zakładów Autobusowych, Tramwajów Warszawskich, Mobilisu, Arrivy i Szybkiej Kolei Miejskiej pokażą w jaki sposób korzystanie z komunikacji miejskiej sprzyja ochronie środowiska. Wszystko to najmłodsi pasażerowie poznają poprzez gry, zabawy i animacje. O godz. 17.00 finał gry miejskiej Smog Off.

Dni Transportu Publicznego. W sobotę 23 września już po raz 16 mieszkańcy Warszawy w ramach Dni Transportu Publicznego poznawać będą transport publiczny oraz miejsca, które na co dzień są dla nich niedostępne – Zarząd Transportu Miejskiego Warszawy zaprasza od godz. 10.00 do zajezdni Miejskich Zakładów Autobusowych R1-Woronicza oraz Tramwajów Warszawskich R-3 Mokotów przy ul. J.P.Woronicza. Wystawa zabytkowych autobusów i tramwajów, zwiedzanie zajezdni, możliwość przejażdżki jednym z pojazdów, pokaz ładowania elektrycznego autobusu – to nie lada gratka dla tych, którym zagadnienia transportu są bliskie. Metro Warszawskie pokaże swojego kołowca, wóz techniczny UNIMOG. Dostępne będą również wejściówki umożliwiające zwiedzanie Stacji Techniczno -Postojowej Kabaty w niedzielę 24 września. Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej przygotuje inscenizację zaatakowania autobusu przez terrorystów z brawurową akcją odbicia zakładników, zaprezentuje również spektakularne działania specjalnego robota do poszukiwania ładunków wybuchowych w środkach transportu miejskiego. Będzie też miasteczko ruchu drogowego oraz warsztaty z recyklingu. Podczas imprezy nie może zabraknąć atrakcji dla najmłodszych - będą konkursy, zabawy, warsztaty. Przy ul. J.P. Woronicza stanie również Krwiobus Regionalnego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w ramach Polskiego Związku Transportu Publicznego „Łączy nas krew”. (ZTM)

Drodzy Czytelnicy, zachęcamy do odwiedzenia naszego FACEBOOKA - nasz adres f: Prawo Drogowe News - gdzie cały dzień będziemy publikowali informacje z wielu miast, tych organizujących DZIEŃ BEZ SAMOCHODU. Redakcja