Przegląd prasy

Nie zostawiaj!

20 lipca 2022

Nie zostawiaj!
(grafika: Ministerstwo Zdrowia)

Według raportu National Safety Council (NSC) z 2018 roku, średnio 38 amerykańskich dzieci umiera co roku w rozgrzanych samochodach z powodu udaru cieplnego. Natomiast w ciągu ostatnich 24 lat we wszystkich stanach USA z wyjątkiem trzech zmarło ponad 900 dzieci, a zgony zdarzały się w każdym miesiącu roku.

Według raportu National Safety Council (NSC) z 2018 roku, średnio 38 amerykańskich dzieci umiera co roku w rozgrzanych samochodach z powodu udaru cieplnego. 53 procent przypadków za sprawą rodziców lub opiekunów, którzy zapomnieli, że dziecko jest w pojeździe. 25 procent dzieci, które zmarły w samochodach, same się do nich wcześniej dostały, za 19 procent zgonów odpowiadają opiekunowie, którzy świadomie zostawili dzieci w pojeździe.

Natomiast w ciągu ostatnich 24 lat we wszystkich stanach USA z wyjątkiem trzech zmarło ponad 900 dzieci, a zgony zdarzały się w każdym miesiącu roku. NSC oferuje teraz bezpłatny kurs e-learningowy „Children in Hot Cars”, aby pomóc wszystkim w zrozumieniu przyczyny śmierci, której można zapobiec i dlaczego dzieci są bardziej zagrożone. Według noheatstroke.org: 87% zmarłych dzieci miało 3 lata lub mniej; 53% zostało zapomnianych przez opiekuna (477 dzieci); 26% uzyskało dostęp samodzielnie (234); 20% zostało świadomie pozostawionych przez opiekuna (182); 1,5% było nieznanych (13).

NSC przestrzega, że nawet w niezbyt upalne lub pochmurne dni temperatury wewnątrz pojazdów mogą osiągnąć poziom zagrażający życiu.