Przegląd prasy

Pamiętaj, broń bobrze bez kasku!

22 sierpnia 2023

Pamiętaj, broń bobrze bez kasku!
- Podlaskie to prawdziwy raj dla miłośników rowerowych przygód. Tutaj czeka na Ciebie najdłuższy fragment trasy Green Velo, który oczarowuje niezwykłymi krajobrazami i bliskością natury. To wszystko sprawia, że głośno i z dumą mówimy: "W Podlaskiem jeżdżę z kaskiem!”. Dołączysz? Ps. Pamiętaj, broń bobrze bez kasku! (Podlaska kampania społeczna (fot. facebook)

Kilkanaście dni temu nagłaśnialiśmy wystąpienie posłanki, która apelowała o wprowadzenie obowiązku używania kasku. Województwo Podlaskie, a dokładniej tamtejszy Urząd Marszałkowski przygotowało kampanię społeczną zwracając uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów. Przekaz, który zebrał i nadal zbiera wyłącznie najlepsze opinie. Oceniana jest jako: ważna, potrzebna, meeega atrakcyjna, wyjątkowa, fenomenalna, genialna, żartobliwa, naturalna itd. Działa na nas – piszą rowerzyści, wielki szacunek dla autorów. A ci apelują: - Podlaskie to prawdziwy raj dla miłośników rowerowych przygód. Tutaj czeka na Ciebie najdłuższy fragment trasy Green Velo, który oczarowuje niezwykłymi krajobrazami i bliskością natury. To wszystko sprawia, że głośno i z dumą mówimy: "W Podlaskiem jeżdżę z kaskiem!”. Dołączysz? PS Pamiętaj, broń bobrze bez kasku!

W akcji wykorzystano grafiki, które pomogła wygenerować sztuczna inteligencja. Znalazły się na nich zwierzęta charakterystyczne dla Podlasia. Są to m.in. bobry, łosie, dziki, wilki czy żubry. Dodatkowo, na każdej z kreacji umieszczono odpowiadające zwierzętom zabawne hasła odnoszące się do tematu bezpieczeństwa. Hasła to, np. „Jedź łóśtrożnie” czy „Dziku, załóż kask!”. Za koncept i realizację kampanii odpowiada agencja White Bits. (jm)