Przegląd prasy

Pijani kierowcy

Autor: Onet.pl - Wiadomości

5 października 2005

Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami volkswagena, którego kierowca miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu. Policja nie wyklucza wniosku o areszt tymczasowy kierowcy, któremu grozi nie tylko kara za spowodowanie po pijanemu wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ale także za ucieczkę z miejsca zdarzenia. Jak podała policja, w ciągu ośmiu miesięcy tego roku zatrzymano w Podlaskiem prawie 5,5 tys. nietrzeźwych kierujących pojazdami. W tym samym okresie pijani spowodowali 132 wypadki drogowe, w wyniku których 26 osób zginęło, a 149 zostało rannych.

Pijanego kierowcę ciężarówki, jadącego "pod prąd" na autostradzie A4 w okolicach Oławy koło Wrocławia, zatrzymali dolnośląscy policjanci. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu - poinformował Paweł Petrykowski z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Wrocławska policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę autobusu, który miał zawieźć 45-osobową grupę dzieci na zawody sportowe do Goerlitz w Niemczech - poinformował Paweł Petrykowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.