Przegląd prasy

Pilnie potrzebna kampania informacyjna

30 czerwca 2021

Pilnie potrzebna kampania informacyjna
(fot. Jolanta Michasiewicz)

Poseł Norbert Kaczmarczyk zgłosił interpelację w sprawie bezpieczeństwa na drogach w czasie żniw. Skierowana ona została do ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Autor pisze: - Zbliżają się żniwa - czas intensywnych prac polowych z wykorzystaniem wielu maszyn, które siłą rzeczy muszą często poruszać się po drogach publicznych. Czy będzie ogólnopolska kampania informacyjna?

Norbert Kaczmarczyk, autor interpelacji poselskiej nr 24853 [kliknij], pisze do ministra rolnictwa i rozwoju wsi: - Zbliżają się żniwa - czas intensywnych prac polowych z wykorzystaniem wielu maszyn, które siłą rzeczy muszą często poruszać się po drogach publicznych. Niestety zdarza się, że spotyka się to z niezrozumieniem innych uczestników ruchu drogowego. Oczywiście użytkownicy kombajnów, ciągników i innych maszyn rolniczych muszą stosować się do ogólnie przyjętych zasad i w większości przypadków tak jest, ale i tak nierzadko spotykają się oni z agresją kierowców innych pojazdów.

Poseł uznał za zasadną i proponuje zainicjowanie szerokiej akcji informacyjnej dotyczącej specyfiki okresu żniw i związanych z tym czasem niedogodności jakie można napotykać na drogach w całym kraju. Swoją propozycję uzasadnia: - To przecież naturalne, że rolnicy nie przeniosą się z pola na pole czy do gospodarstwa bez korzystania z dróg publicznych.

Konkludując N. Kaczmarczyk sugeruje rozważenie możliwości wdrożenia ogólnopolskiej kampanii reklamowej. Widzi potrzebę wzajemnego poszanowania rolników oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wspólnie czekamy na odpowiedź ministra na pytanie: Czy zostanie rozważona możliwość zainicjowania ogólnopolskiej kampanii informacyjnej dotyczącej sytuacji na drogach publicznych w okresie żniw? (jm)