Komenda Stołeczna Policji we współpracy z @CentrumMedyczneCMP i @twojratownik1827 przygotowali film przedstawiający problem hipoglikemii. Hipoglikemia, czyli spadek cukru w organizmie może mieć podobne objawy jak te po spożyciu alkoholu: - senność - niewyraźne widzenie i bóle głowy - zniecierpliwienie i dezorientacja - bełkotliwa mowa - zlewne poty Pamiętajmy, że Twój stan zdrowia i samopoczucia ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo - apelują policjanci.
Hipoglikemia, inaczej niedocukrzenie, czyli stan w którym poziom glukozy we krwi jest obniżony. W skrajnych przypadkach niesie za sobą ryzyko śpiączki i śmierci. Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji, będąc świadomi takich zagrożeń, we współpracy z Centrum Medyczne Puławska oraz TwójRatownik.pl, przygotowali film instruktażowy o tematyce reagowania i udzielania pomocy przedmedycznej w przypadku kontaktu z osobami, które mają objawy hipoglikemii.
Dzięki współpracy Komendy Stołecznej Policji, Centrum Medycznego Puławska, Twój Ratownik.pl oraz doświadczeniu, wiedzy i umiejętności ratowników medycznych, a także policjantów Komendy Stołecznej Policji powstał film instruktażowo-edukacyjny przedstawiający problem hipoglikemii. Materiał pokazuje nam jak ważna jest edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy i jak znaczący wpływ na życie i zdrowie poszkodowanego może mieć zachowanie uczestników lub świadków zdarzenia.
Pamiętajmy, że hipoglikemia może objawiać się między innymi bladą skórą, wzmożoną potliwością, drżeniem rąk i nóg, czy pobudzeniem. W ciężkich przypadkach osoba chora może mieć problemy z utrzymaniem równowagi, wypowiadać się w sposób bełkotliwy, czy utracić przytomność. Diabetycy często noszą przy sobie opaski, dzięki którym osoby udzielające pomocy mogą szybciej zareagować, a tym samym zwiększyć szanse chorego na dalsze życie.
Przypominamy o numerze alarmowym 112. Każdego dnia możemy stanąć przed koniecznością udzielenia pierwszej pomocy osobom dotkniętym problemem cukrzycy.
Źródło: Komenda Stołeczna Policji (pk)