Przegląd prasy

Protest wznowiony. W wielu word-ach egzaminy na prawo jazdy nie odbywają się

8 sierpnia 2022

Protest wznowiony. W wielu word-ach egzaminy na prawo jazdy nie odbywają się
Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów. 6.8.2022. „Oświadczamy, Panie Ministrze… Oświadczenie protestujących przesłane do Ministra Adamczyka” [kliknij]

W minioną sobotę przedstawiciele egzaminatorów kandydatów na kierowców i kierowców przesłali do ministra Andrzeja Adamczyka oświadczenie [kliknij], w którym wyrażają swoją niepokój, informują, że środowisko egzaminatorów jest zawiedzione dotychczasowym sposobem prowadzenia rozmów w resorcie. Dzień później do redakcji tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS przesłana została informacja w następującym brzmieniu:

„OD PONIEDZIAŁKU EGZAMINATORZY W CAŁEJ POLSCE WZNAWIAJĄ PROTEST. TO OZNACZA, ŻE EGZAMINY NA PRAWO JAZDY NIE BĘDĄ SIĘ ODBYWAĆ.

Protestujemy, gdyż Minister Infrastruktury nas zlekceważył! Jego zastępca Pan Weber w odpowiedzi na interpelację nr 34436 z 2022 stwierdził, że Minister nie ma zamiaru pochylić się nad naszymi postulatami. Co więcej, wprowadzając poza naszą wiedzą dyrektorów do zespołu roboczego, sprytnie pozbawił nas możliwości negocjacji w sprawach zmiany systemu egzaminowania jak i sposobu oraz systemu wynagradzania. Tym posunięciem zmusił nas do uznania nienaruszalności obecnie funkcjonującego systemu i układów w ośrodkach egzaminowania, oraz dał wyraz, że zmiany nie są potrzebne.

NASI LIDERZY BĘDĄ ODPOWIADAĆ NA PAŃSTWA PYTANIA W PONIEDZIAŁEK 08.08.2022 W KRAKOWIE PRZY POMNIKU NA PLACU JANA MATEJKI O GODZ 13.30”.