Przegląd prasy

Skrzynka „Stop agresji drogowej” działa

28 kwietnia 2015

 

516-57.jpg (499×274)

 

516-58.jpg (499×366)

(516-57 i 58 fot. POLICJA pl)

 

Piractwo, agresja, cwaniactwo to niestety jeszcze codzienność na mazowieckich drogach. Cały czas na skrzynkę e-mailową “Stop agresji drogowej”, która działa w Wydziale Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu napływają nowe filmy z zarejestrowanymi wykroczeniami drogowymi. Tym razem inni kierowcy nagrali dwóch piratów. Obaj zostali ustaleni i teraz będą odpowiadać przed sądem. Pamiętajmy - każdy ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach!

Wśród kierowców coraz bardziej popularne są  wideorejestratory, montowane w prywatnych samochodach, nagrywające przebieg trasy, w tym również wykroczenia popełniane przez innych użytkowników dróg i związane z nimi, często bardzo niebezpieczne sytuacje.  W minionym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku trafiło nagranie, przekazane przez czujnego obywatela, z zarejestrowaną niebezpieczną jazdą w wykonaniu kierowcy osobowego volkswagena.  Kierujący volkswagenem w pobliżu jednej ze szkół w Płońsku, nie dość, że wyprzedził jednocześnie kilka poprzedzających go pojazdów, to zrobił to tuż przed przejściem dla pieszych, po którym przechodziły dwie osoby. Na widok pędzącego w ich stronę samochodu zostały zmuszone do ucieczki na chodnik.

Płońscy policjanci ustalili właściciela volkswagena oraz osobę, która we wskazanym dniu nim kierowała. Okazało się, że “piratem” jest 20-letni mieszkaniec gm. Dzierzążnia. Za stworzone bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a o karze zdecyduje sąd, do którego policjanci przekażą całość materiałów.

Na terenie działania policjantów ze Zwolenia kolejny z kierowców zarejestrował kolejny przykład drastycznego złamania przepisów, tym razem przez dwóch kierujących. Obaj muszą liczyć się ze skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Słowa kluczowe agresja policja