
(519-92 fot. Policja Dolnośląska)
Kandydat na kierowcę podczas trwającego egzaminu państwowego na kat. A, odbywającego się w ośrodku egzaminowania w Legnicy prawidłowo wjechał na skrzyżowanie. Niestety tutaj niewiele zabrakło, aby został staranowany przez ciężarówkę, której kierujący nie dostosował się do znaku STOP i wymusił pierwszeństwo. Kierowca ciężarówki nie zatrzymał się i odjechał. Sytuację tę zarejestrowała kamera zamontowana w pojeździe egzaminacyjnym, który jechał za zdającym egzamin. Nagranie zostało przekazane do legnickiej komendy policji. Rozpoczęto ustalanie tożsamości kierowcy ciężarówki. Sprawa oczywiście trafi do sądu z wnioskiem o cofnięcie uprawnień kierowcy. Grozi mu również grzywna w wysokości do 5 tys. zł.