W 2005 r. na polskich drogach zatrzymano ponad 192 tys. nietrzeźwych kierowców - najwięcej od siedmiu lat - alarmuje policja
Nieznacznie szkodliwie pijana!
We wrześniu 2005 r. patrol policji zatrzymał samochód. Kierowcą była radna, jechała wieczorem bez świateł, na wcześniejsze próby zatrzymania nie reagowała. Badanie wykazało, że miała we krwi 1,26 promila alkoholu.
Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Braniewie, który warunkowo umorzył postępowanie. Uznał, że "szkodliwość czynu jest nieznaczna". Radna straciła prawo jazdy na dwa lata i musi zapłacić 2000 zł na cele społeczne. Ponieważ nie została skazana, dalej jest radną. Prokuratura rozważa możliwość wniesienia apelacji.
Pijana matka, bez uprawnień do prowadzenia pojazdu ? dziecko ranne
Policjanci z Knurowa zatrzymali 27-letnią Justynę K., która, jadąc po pijanemu (kobieta miała 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu), zderzyła się z pługiem. W wypadku lekko ranna została dwuletnia córeczka kobiety. Dodatkowo okazało się, że Justyna K. nie miała prawa jazdy i nigdy nie brała udziału w kursie nauki jazdy. Wczoraj policja przedstawiła jej zarzuty jazdy pod wpływem alkoholu, bez uprawnień oraz spowodowania wypadku. Kobiecie grozi do ośmiu lat więzienia.
Więzienie dla pijanego rowerzysty
Przyłapany na jeździe rowerem po pijanemu 30-latek został skazany na pół roku bezwzględnego więzienia. Ten precedensowy wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Sopocie.
Nazwiska pijanych kierowców będą publikowane
Nazwiska kierowców przyłapanych w Elblągu na jeździe po pijanemu będą publikowane w gazetach. - Gdy najedzą się wstydu, kolejny raz nie siądą za kierownicą po alkoholu - tłumaczą policjanci.
Pijani nie wożą
Policja drogowa z Warszawy wypowiedziała wojnę pijanym kierowcom MZA i motorniczym tramwajów. W poniedziałek zatrzymano pijanego kierowców autobusu 102. Już następnego dnia na 11 pętlach pojawili się policjanci.