Przegląd prasy

W Senacie RP o idei samorządu zawodowego instruktorów i egzaminatorów - retransmisja

9 lipca 2019

W Senacie RP o idei samorządu zawodowego instruktorów i egzaminatorów - retransmisja
(fot. Jolanta Michasiewicz)

W dniu dzisiejszym w Senacie RP odbędzie się 174. posiedzenie senackiej Komisji Infrastruktury. Zaplanowana tematyka: Informacja na temat idei samorządu zawodowego instruktorów nauki jazdy i egzaminatorów prawa jazdy.

To niezwykle ważne wydarzenie dla środowiska instruktorów i egzaminatorów, którzy w roku ubiegłym wystąpili z inicjatywą powołania wspólnego samorządu zawodowego pracujących w tym trudnym i odpowiedzialnym, niestety też niebezpiecznym zawodzie. W czerwcu instruktorzy i wykładowcy mieli swój kolejny - Kongres Instruktorów i Wykładowców Nauki Jazdy 2019. W jednym z dokumentów tego wydarzenia - „Założeniach samorządu zawodowego” napisano: Polskę zamieszkuje 38,4 mln osób, z czego 22 mln osób ma prawo jazdy, co stanowi 67% osób powyżej 15 roku życia. W Polsce jest 22,5 mln samochodów osobowych. Rocznie ok. 430 000 osób ubiega się o prawo jazdy. Działa 5 300 szkół jazdy, 23 000 instruktorów, 2 000 egzaminatorów, a egzaminy odbywają się w 81 miastach.

Przewodniczący Komisji Infrastruktury, senator Andrzej Misiołek do udziału w obradach Komisji zaprosił przedstawicieli branży.

Zachęcamy do śledzenia debaty – retransmisja posiedzenia rozpoczyna się o godz. 18.00: https://www.senat.gov.pl/prace/komisje-senackie/posiedzenia,152,1,komisja-infrastruktury.html