Przegląd prasy

W sprawie pojazdów szkoleniowych

21 lutego 2011

 

07f76d94dc5e1feb28f9f692afe1ae814c46d1f1

(Fot.: PD@N 378-12)

W numerze z ubiegłego tygodnia opublikowaliśmy reportaż z Dni Otwartych zorganizowanych dla właścicieli i instruktorów ośrodków szkolenia kierowców. Serwis fotograficzny opatrzyliśmy opisem, w tym informacją o warunkach zakupu pojazdu szkoleniowego. To już kolejna publikacja poświęcona ofercie firmy POL-MOT Auto s.a., a dotyczącej Skody Fabii przystosowanej do szkolenia kierowców. Oferta spotyka się z wieloma emocjami. Podobnie w komentarzach do naszej publikacji. Czytelnik podpisujący się jako “Stowarzyszony” – publikując swoją wypowiedź pod tekstem redakcji napisał: “Polmot oszukuje mówiąc, że daje dla "L" 13,5 %. Można skonfigurować Fabię i "bez łaski" Polmotu z 5,5 procentowym rabatem dla każdego z ulicy co chce takie auto nabyć u kilkudziesięciu dealerów w Polsce. Pozostałe 8% jest liczone nie od ceny zakupu po konfiguracji, ale od ceny bazowej. za radio, alarm czy lakier płaci się oddzielnie bez ulgi. (...) Pan WS nawet dywaników za 100 zł nie załatwił. Wszyscy zapomnieli (poza właścicielami) co zrobić z obecnym taborem Yarisów 2 albo 3 letnich. Polmot proponuje odkup w cenie od 12-15 tys. pln jakby te samochody przyjechały z wojny w Afganistanie czy Egipcie.Redakcja tygodnika PRAWO DROGOWE @ NEWS uznała, powyżej przytoczoną wypowiedź za nieprawdziwą. Poprosiliśmy jej adresatów o wypowiedzi wyjaśniające te kwestie. Listy polecamy Państwa lekturze. Redakcja

POL-MOT Auto s.a.

Witam, Pan który zamieścił tę wypowiedź nie zapoznał się z ofertą dla szkół jazdy, która jest zamieszczona na naszej stronie (http://start.polmotauto.pl/pl/index) (dodajmy - także na stronie Tygodnika PRAWO DROGOWE @ NEWS, i to kilkakrotnie – przyp. redakcji). Cena przed rabatem zawiera kolor metalik i wszystkie inne dodatkowe wyposażenie, które konfiguruje KLIENT. Rabat 13,5% jest liczony od tej ceny, a nie od podstawowej wersji. Po za rabatem liczone są tylko dodatkowe pedały dla instruktora. Co do radia to chcę wyjaśnić, że na stronie POL-MOT Auto umieszczona jest konfiguracja jak dla WORD. Jeżeli użytkownik skonfiguruje radio to też będzie wliczone do ceny przed rabatem. Dywaniki jest to indywidualna decyzja salonów, w których nabywane są samochody.

Jeżeli chodzi o odkup TOYOT to informuję, że nasze komisy posługują się wyceną EUROTAX i na tej podstawie oferują ceny odkupu samochodów. Co do Afganistanu i Iraku to gratuluję poczucia humoru.

Pozdrawiam, Wiesław Kondej

Dyrektor Oddziału Sprzedaży Flotowej i Wynajmu

Z-ca Dyrektora Spółki ds. Handlowych

Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie

W zawiązku z komentarzem umieszczonym w ostatnim wydaniu “PRAWA DRGOWEGO @ NEWS” dotyczącego spraw związanych z warunkami zakupu samochodów Skoda pragnę przypomnieć, że Zarząd SOSK w Warszawie, jako pierwszy i chyba jedyny w Polsce, potrafił doprowadzić do sformułowania interesującej oferty dla szkół jazdy. Przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia wynegocjowali uzgodnienia dotyczące całego zakresu zagadnień związanych z serwisowaniem pojazdów szkoleniowych, gwarancją, kredytowania oraz ceny i dodatkowym niezbędnym wyposażeniem pojazdów szkoleniowych. Wyłącznie dla członków Stowarzyszenia - uzgodniono zniżkę na montaż pedałów w wysokości 400 zł. Informacja ta – już w pierwszych dniach lutego br. - została umieszczona na stronie internetowej Stowarzyszenia (w.w.w.sosk.waw.pl) (także w tekście redakcji, pod którym umieszczono komentarz - przyp. red.).

W innych sprawach poruszonych w komentarzu, jako nie dotyczących meritum sprawy oferty dla ośrodków szkolenia kierowców, nie podejmuję dyskusji. Wypowiedź jest anonimowa, a jej treść świadczy dobitnie o intencjach i poziomie autora.

Z poważaniem Wojciech Szemetyłło

Prezes SOSK w Warszawie