Przegląd prasy

Zapnij pasy!

13 lipca 2023

Zapnij pasy!
Spot apelujący o zapinanie pasów, przygotowany i emitowany w ramach akcji pn. „ZAPNIJ PASY - poczuj uścisk bezpieczeństwa” [kliknij] (fot. mat. prasowe)

Trwa ważna akcja pn. „ZAPNIJ PASY - poczuj uścisk bezpieczeństwa”. Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z Neptis s.a. oraz firmą Screen Network zwracają uwagę na zagrożenia w ruchu drogowym i w trosce o bezpieczeństwo podróżujących apelują o zapinanie pasów. Przypominają i apelują: Wszystkie osoby w samochodzie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa! Zapinanie pasów obowiązuje tez w autobusach (autokarach) i tzw. busach.

Komenda Główna Policji jeszcze w czerwcu, gdy rozpoczynały się wakacje, a co za tym idzie ma miejsce nasilenie podróży, zainaugurowała ważną akcję dla bezpieczeństwa podróżujących pn. „ZAPINIJ PASY - poczuj uścisk bezpieczeństwa”. Inicjatorami akcji jest Biuro Ruchu Drogowego KGP, firma Neptis s.a. - operator komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network. W swojej akcji wykorzystują ekrany LED rozmieszczone na terenie całego kraju.

Przypominają i apelują: pasy bezpieczeństwa w samochodzie spełniają ważną funkcję i stanowią niezbędną ochronę dla kierowcy oraz pasażerów. Jazda bez pasów znacząco zwiększa ryzyko poważnych obrażeń nie tylko w czasie wypadku, ale też w trakcie niewielkiej kolizji auta czy nawet gwałtownego hamowania. Stąd też powinniśmy je bezwzględnie zapinać a młodsze dzieci przewozić w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących. Pamiętajmy! Wszystkie osoby w samochodzie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa, zanim pojazd ruszy z miejsca - zarówno kierowca, jak i pasażerowie. Zapinanie pasów obowiązuje również w autobusach (autokarach) i tzw. busach, którymi często podróżujemy na wakacje. Na potrzeby akcji przygotowano ważny spot emitowany na ekranach rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, ale też na dworcach, stacjach paliw i w centrach handlowych. Akcja „ZAPNIJ PASY - poczuj uścisk bezpieczeństwa” potrwa do 3 września 2023 r. (jm)

Źródło: Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji