Rozmowy

Będzie się działo! Zaproszenie do Warszawy

13 kwietnia 2019

Będzie się działo! Zaproszenie do Warszawy
Sławomir Moszczyński, instruktor nauki jazdy (fot. Jolanta Michasiewicz)

Dzień dobry Wszystkim Państwu!

              Zapraszam serdecznie w dniu 17 kwietnia br. (środa) na godz. 1630 do Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. Jana Pawła II nr 69 w Warszawie, gdzie odbędzie się WIOSENNE BRANŻOWE SPOTKANIE z cyklu „NAJLEPSI GRAJĄ W JEDNEJ LIDZE”. Chcemy porozmawiać o idei utworzenia samorządu zawodowego instruktorów i egzaminatorów, ale taż o ważnych sprawach dotyczących naszej pracy np. wymianie samochodów egzaminacyjnych i innych równie ważnych sprawach dotyczących nas instruktorów i egzaminatorów.

                Zapraszam serdecznie, dlatego żebyśmy nie musieli żałować czegokolwiek, rozmawiajmy o wszystkich, stawiajmy nawet najtrudniejsze pytania. Takie debaty odbywają się w całej Polsce, i my wypowiedzmy się głośno. Przyszły samorząd zawodowy to bardzo ważny nowy projekt, nowa instytucja dla nas instruktorów i egzaminatorów. To tam będziemy mogli realizować te wszystkie sprawy, które nas dręczą jako szkoleniowców. Inicjatorzy idei, także ja, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie postawione pytania: Po co jest samorząd zawodowy? Czym różni się od Izby Gospodarczej czy Stowarzyszenia? Jaki jest cel jego działania? Kto będzie to finansował? Ile to będzie kosztowało? Co z tego będzie miał instruktor? Czy egzaminator? Czy przedsiębiorca może być w samorządzie? I… Czyli wszystko to o czym powinniście Państwo wiedzieć!

                Bardzo ważny jest udział w organizacji spotkania i w debacie przedstawicieli stołecznego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie. To właśnie w tym gronie będziemy mogli porozmawiać o przyszłorocznej zmianie pojazdów egzaminacyjnych, a musimy rozmawiać żeby nie było tak, że zostanie zakupiony samochód poza naszymi możliwościami finansowymi, że pojazd nam się nie podoba. Skorzystajmy z ogromnej szansy udziału w decyzji, wyraźmy swoją opinię czy nawet pokażmy palcem, który z modeli byłby najlepszy. WORD Warszawa zawsze był i jest bardzo otwarty na nasze sugestie.

                Podczas spotkania będziemy mogli podnieść również kwestie proponowanych zmian w egzaminie państwowym, przecież są one dla nas, a przede wszystkim dla naszych kursantów, tak ważne.

                Jeszcze raz serdecznie Państwa zapraszam, żebyśmy nie żałowali po tym, że nas tam nie było, że nic o nas bez nas tam, żebyśmy mogli decydować o nas samych i naszej branży, żeby nas głos był słyszany.

                W lutym br. uczestniczyłem w branżowym Okrągłym Stole w Modlinie, mówiliśmy o wspólnych sprawach. Rozmawiajmy nadal otwarcie, godnie, transparentnie. Zapraszamy przedstawicieli stowarzyszeń i federacji. Przyjdźcie, pytajcie!

                Zapraszam wszystkich z Warszawy i okolic, wszystkich zainteresowanych nawet z najodleglejszych miejsc. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a kawa i ciasteczko czeka. Zapraszam wszystkich, a w szczególności pana Jana z Warszawy. Czekamy na Pana pytania. Ja osobiście też czekam na Pana udział Panie Janie i już bardzo dziękuję.

Z poważaniem

Sławomir Moszczyński (Warszawa)

OD REDAKCJI:

Tygodnik PRAWO DROGOWE@NEWS oraz portal L-INSTRUKTOR objęły patronat medialny nad wydarzeniem.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu oraz ewentualne zgłaszanie pytań:

                Telefon: 509-191-444

                E-mail: biuro@pke.org.pl

                Redakcja: tygodnik@prawodrogowe.pl