Rozmowy

Dagmara Romanowicz. Dlaczego chcemy przystąpić do SZIE?

23 listopada 2018

Dagmara Romanowicz. Dlaczego chcemy przystąpić do SZIE?
Dagmara Romanowicz, instruktorka, założycielka i właścicielka ośrodka szkolenia kierowców „POLDEK” w Gdańsku. Członek Polskiego Klastra Edukacyjnego (fot. ze zbiorów prywatnych)

I kolejna wypowiedź w sprawie społecznej inicjatywy utworzenia samorządu zawodowego instruktorów, wykładowców i egzaminatorów nauki jazdy pojazdami mechanicznymi – SPOŁECZNEJ INICJATYWY NIEOBOJĘTNYCH. Korzystając z okazji odpowiem na pojawiające się pytania o adres facebook-owy Inicjatywy – brzmi: SZIE - czyli: https://www.facebook.com/SZIE-495624560924634/

Na naszych łamach Dagmara Romanowicz, instruktorka i właścicielka Ośrodka Szkolenia Kierowców „POLDEK” z siedzibą w Gdańsku. Właśnie oni zorganizowali spotkanie branżowe instruktorów oraz egzaminatorów zatytułowane: „Wysoka jakość – najlepsi grają w jednej lidze”. Wśród uczestników swoją obecność zapowiedział przedstawiciel współinicjatora wydarzenia - Polskiego Klastra Edukacyjnego. Obiecujemy relację.

Czekam na Państwa wypowiedzi o SPOŁECZNEJ INICJATYWIE NIEOBOJĘTNYCH i Deklaracji 13. Listopada. Twórzcie tę inicjatywę swoimi przemyśleniami, opiniami, propozycjami itd. Jolanta Michasiewicz (tygodnik@prawodrogowe.pl )

Dlaczego chcemy przystąpić do SZIE? Dlaczego Inicjatywa powstania SZIE jest ważna? Dagmara Romanowicz:

Od wielu lat biorę czynny udział w życiu społecznym środowiska instruktorów. Należę do kilku organizacji branżowych. Jestem pewna, że to odpowiedni czas, aby środowisko instruktorów i egzaminatorów – szkoleniowców, zaczęło samo stanowić o sobie.

W środowisku nastąpił marazm, a co za tym idzie zniechęcenie. Przestaliśmy się wzajemnie, jako szkoleniowcy, szanować co spowodowało, że klienci – kursanci nie mają już do nas takiego poszanowania jak kiedyś.

Ostatnie lata to czas, kiedy czekaliśmy, że nastąpi jakiś radykalny przełom. Czekaliśmy, ale tak naprawdę - na co?

Jako właściciel ośrodka, jako instruktor nauki jazdy z ponad 20-letnim doświadczeniem, chcę odmiany. Myślę wyłącznie o zmianach, w których sami będziemy stanowić o sobie. Wyłącznie totalna transformacja może uleczyć to środowisko, zapomniane i niedoceniane. Nasza praca decyduje o życiu i zdrowiu ludzi. Można to bagatelizować, ale ponownie musimy walczyć o nasz autorytet, jako nauczyciele oraz o zaufanie, jakim obdarza nas społeczeństwo.

My chcemy innowacji!!!

W życiu wszystko ewoluuje, nie ma mowy o tym, iż coś jest constans. Zmiany, zmiany, zmiany – to właśnie jest życie.

Nigdy do tej pory nie było mowy o Samorządzie Zawodowym Instruktorów i Egzaminatorów, nikt nawet nie marzył o tym.

Teraz mówimy o tym głośno, bo tylko i wyłącznie to jest nasza szansą na dobre jutro dla nas, a tym samym dla naszych klientów.

Ufam, iż przebudzimy się jako środowisko. Niech każdy z nas przypomni sobie, dlaczego wybrał właśnie ten - trudny i odpowiedzialny zawód. Zacznijmy myśleć o tym co nas łączy, a nie dzieli.

Jeśli nie My, to kto? Jeśli nie Teraz, to kiedy?

Dagmara Romanowicz (Gdańsk)