Rozmowy

CZEKAMY O 11.00!

16 czerwca 2023

CZEKAMY O 11.00!
(grafika: Grupa IMAGE)

Już w najbliższy piątek - 16 czerwca 2023 r. o godz. 11.00 - rozpocznie się kolejne spotkanie w cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ (on-line). Tytuł: „TRAUMA PO WYPADKU”. Gościem będzie dr Ewa Odachowska-Rogalska, psycholog transportu i psychotraumatolog - Instytut Transportu Samochodowego, Instytut Psychologii Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej. DYSKUSJĘ poprowadzi Bożenna Chlabicz, prezes Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym.

Przed nami tak oczekiwane wakacyjne wyjazdy, w tym podróże, co oczywiste na drogach pojawi się więcej pojazdów. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego muszą pamiętać o podstawowych zasadach niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa. W ramach starań o bezpieczeństwo na drogach, już pojawiają się liczne apele o zachowanie rozsądku. W najbliższy piątek - wpisująca się w tę kampanię - DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ pt. „Trauma po wypadku”. Prowadząca spotkanie i Gość Dyskusji będą rozmawiały o traumie uczestników zdarzeń, ale też rodzin poszkodowanych, czy sprawców. Będziemy mieli szansę dowiedzieć o tak rzadko podejmowanej kwestiach pomocy psychologicznej, jej systemu itd. Może także dzięki tej rozmowie będziemy umieli unikać sytuacji prowadzących do tych tragicznych zdarzeń, będziemy potrafili je sobie uświadomić, a kierowcy wrócić za kierownicę, opanować paraliżujący strach przed jazdą samochodem, będą potrafili radzić sobie z wszystkimi innymi objawami, które są wywoływane traumą po wypadku drogowym. Już dziś czekamy na pytania: tygodnik@prawodrogowe.pl

Tradycyjnie organizatorami DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ są: Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym, Polski Klaster Edukacyjny oraz redakcja: Tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS oraz portalu L-INSTRUKTOR.

Spotkanie oczywiście w trybie on-line dostępne w transmisjach:

* on-line zoom (webinar ID: 810 7085 1880, hasło TRAUMA)

* on-line facebook:

- www.facebook.com/prawodrogowe oraz

- www.facebook.com/L-instruktor-2020-2025-105720195239020