Rozmowy

Dziś (14.09.2023) NA RATUSZOWEJ o punktach, kursie i ćwiczeniu praktycznym. Jest nowa wersja rozporządzenia

14 września 2023

Dziś (14.09.2023) NA RATUSZOWEJ o punktach, kursie i ćwiczeniu praktycznym. Jest nowa wersja rozporządzenia
Czekamy on-line, dziś - czwartek 14 września br.

Już od niedzieli - 17 września - ponownie zacznie obowiązywać roczny okres redukowania tzw. punktów karnych zapisywanych w CEPiK na kontach kierowców naruszających przepisy drogowe. W Dzienniku Ustaw nadal nie zostało opublikowane rozporządzenie wykonawcze przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tymczasem word-y muszą przygotować zajęcia teoretyczne, ale przede wszystkim nowość czyli ćwiczenie praktyczne. Muszą przygotować wykładowców, instruktorów, pojazdy, zebrać grupy uczestników itd. Znamy nową wersję tego dokumentu i ona - obok innych ważnych kwestii - będzie analizowana w trakcie dzisiejszej DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Zapraszamy o godz. 11.00 - dostępna transmisja.

DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ czwartek, 14 września br. (godz. 11.00) odbędzie się kolejna debata on-line w cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Wiemy już od kiedy zaczną obowiązywać nowe zasady funkcjonowania sytemu tzw. punktów karnych, czyli podejmiemy kwestie najbardziej aktualne i jedyne możliwe w tych dniach, a więc: „PUNKTY KARNE PO 17 WRZEŚNIA”. Porozmawiamy o zmienianych zasadach redukowania punktów za naruszenia przepisów ruchu drogowego, zapytamy też o szkolenia organizowane przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, w tym o zaskakujące zadanie praktyczne, czy poznamy ich cenę? Itd. itp. Pytajcie Państwo już dziś: tygodnik@prawodrogowe.pl

Zaproszeni Goście:

* Renata Bielecka, dyrektor WORD w Lublinie,

* Włodzimierz Bogaczyk, dyrektor WORD w Poznaniu,

* kom. Antoni Rzeczkowski, Komenda Główna Policji.

Prowadząca: Jolanta Michasiewicz, red. naczelna tyg. PRAWO DROGOWE@NEWS.

Transmisja:

* on-line zoom (webinar ID: 861 2254 9754, hasło: PUNKTY)

* on-line facebook: www.facebook.com/prawodrogowe (www.facebook.com/L-instruktor-2020-2025-105720195239020)

Organizatorzy: Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym, Polski Klaster Edukacyjny, Redakcje tyg. PRAWO DROGOWE@NEWS oraz portalu L-INSTRUKTOR.