Rozmowy

Czekamy on-line 08.05

8 maja 2024

Czekamy on-line 08.05
YouTube. Wyszukiwarka: DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ [kliknij] (fot. PIXABAY)

18 kwietnia br. odbyło się pierwsze z serii webinariów CIECA. Zatytułowano je: „The ready to pass?”. Uczestników zapoznano z prezentacją przygotowaną przez Drivier and Vehicle Standards Agency (DVSA). W wydarzeniu udział wzięli członkowie CIECA z różnych krajów. W imieniu Fundacji Zapobiegania Wypadkom Drogowym Tomasz Matuszewski i Witold Wisniewski. Obu panów zaprosiliśmy do DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ pt. “Po co egzamin wewnętrzny?” - dziś - 8 maja (środa) o godz. 11.00.

Transmisja:

on-line zoom (webinar ID: 826 2756 1678, hasło: EW)

on-line facebook: www.facebook.com/prawodrogowe

on-line facebook: www.facebook.com/L-instruktor-2020-2025)

Organizatorzy DYSKUSJI: Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym, Polski Klaster Edukacyjny oraz redakcji PRAWA DROGOWEGO@NEWS i portalu L-INSTRUKTOR.

18 kwietnia br. na platformie Webex odbyło się pierwsze z serii webinariów CIECA. Przywołane zatytułowano: „The ready to pass?” (“Gotowy do zadania?”, “Gotowy do przejścia?”). Uczestników zapoznano z prezentacją przygotowaną przez Drivier and Vehicle Standards Agency (DVSA), która jest brytyjską rządową instytucją zajmującą się m.in. egzaminowaniem na prawo jazdy. Prezenter - Graham O’Brien, zastępca głównego egzaminatora na prawo jazdy. W wydarzeniu udział wzięli członkowie CIECA z różnych krajów. W imieniu Fundacji Zapobiegania Wypadkom Drogowym Tomasz Matuszewski i Witold Wisniewski. Obu panów zaprosiliśmy do DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ, zaplanowane na 8 maja nagranie prowokacyjnie zatytułowaliśmy “Po co egzamin wewnętrzny?”. Czy znajdziemy odpowiedź? Co w tej kwestii mówią szkoleniowcy z Europy i nie tylko?

Celem programu edukacyjnego DVSA “The ready to pass” jest zwiększenie zdawalności na egzaminach. Analizowane są przyczyny niepowodzeń egzaminacyjnych, uczestnicy wskazują jak instruktorzy nauki jazdy powinni przygotowywać kandydatów na kierowców do egzaminu państwowego. Wnioski z przywołanego webinarium omówione zostaną podczas DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ (on-line) zaplanowanej na 8 maja br. godz. 11.00.

Dodajmy, iż w tym tygodniu odbędą się warsztaty CIECA pt “Fit to Drive in Europe - 4th Driving Licence Directive and Alcohol & Drugs, Elderly and Professional Drivers and Restriction Codes" zorganizowany przez TÜV SÜD w Monachium. Warsztaty będą miały charakter hybrydowy, nasi goście także w nich będą uczestniczyć. Postawiono cel wymiany doświadczeń i opinii dotyczących: materiałów edukacyjnych wspomagających instruktorów nauki jazdy; przygotowywania raportów podsumowujących błędy, jakie kursanci popełniają podczas egzaminów na prawo jazdy; wytycznych ułatwiających instruktorom skuteczność egzaminów wstępnych/próbnych; też porady rodziców itd.

Termin: DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ pt. „Po co egzamin wewnętrzny?” - 8 maja br. (środa) godz. 11.00.

Goście: Tomasz Matuszewski, egzaminator, zastępca dyrektora WORD Warszawa oraz Witold Wiśniewski, prezes Prezydium Polskiego Klastra Edukacyjnego

Prowadząca: Jolanta Michasiewicz, redaktor naczelna PRAWA DROGOWEGO@NEWS

Transmisja:

on-line zoom (webinar ID: 826 2756 1678, hasło: EW)

on-line facebook: www.facebook.com/prawodrogowe

on-line facebook: www.facebook.com/L-instruktor-2020-2025)

Organizatorzy DYSKUSJI: Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym, Polski Klaster Edukacyjny oraz redakcji PRAWA DROGOWEGO@NEWS i portalu L-INSTRUKTOR.