Rozmowy

To my odpowiadamy za poziom przygotowania kierowców do jazdy – mówi Kamil Pijanowski

29 marca 2019

To my odpowiadamy za poziom przygotowania kierowców do jazdy – mówi Kamil Pijanowski
Kamil Pijanowski- kierownik Akredytowanego Ośrodka Szkolenia Kierowców LITWIŃSKI w Tęgoborzu, nauczyciel (fot. Jolanta Michasiewicz)

Poniżej fragment rozmowy eksperta tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS Marka Górnego z Kamilem Pijanowskim, współorganizatorem małopolskiego spotkania branżowego „NAJLEPSI GRAJĄ W JEDNEJ LIDZE. TĘGOBORZE 2019”. Pełen tekst zostanie opublikowany na łamach gazety internetowej L-INSTRUKTOR.

Pyta Marek Górny, ekspert Tyg. PRAWO DROGOWE@NEWS: Jakie nadzieje wiążesz z Inicjatywa Nieobojetnych?

Odpowiada Kamil Pijanowski, kierownik Akredytowanego Ośrodka Szkolenia Kierowców „LITWIŃSKI” w Tęgoborzu, nauczyciel: Przede wszystkim liczę na konkretne działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poprzez szeroko rozumianą edukację komunikacyjną społeczeństwa od przedszkola do seniora. Zamiast „karty LBGT” powinniśmy myśleć o „karcie komunikacyjnej” („znaj proporcję mocium panie”). W kazdym z tych okresów życia człowieka pojawiają się inne potrzeby, jak i ograniczenia. Tylko edukacja i świadomość zagrożeń poprawi naszą sytuację w zakresie BRD. Samorząd to logiczna alternatywa dla dzisiejszego systemu tworzonego z za biurka przez „ekspertów”, a nie praktyków. To my szkoleniowcy odpowiadamy za poziom przygotowania kierowców do jazdy, a więc to my wiemy co jest potrzebne i jak to zrobić w interesie całego społeczeństwa. Dlatego nie tylko biernie wspieram Inicjatywę Nieobojętnych, lecz również czynnie włączam się w popularyzację tego tematu. Zapraszam wszystkich Nieobjętnych na nasze małopolskie spotkanie w dniu 05 kwietnia br. do Tęgoborzy. Każdy będzie mile widziany. (…)