Statystyka

Wakacyjna mapa wypadków drogowych - edycja 2023

26 czerwca 2023

Wakacyjna mapa wypadków drogowych - edycja 2023
BRD KGP - 25.06.2023. „POLICYJNA MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2023” [kliknij] (fot. screen)

Policja rozpoczęła publikację 5. edycji projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym”. Będzie ona ukazywała się na stronach administrowanych przez jednostki Policji oraz w mediach społecznościowych.

Na mapie odnotowywane są wypadki drogowe, które mają miejsce w trakcie wakacji: lokalizacja zdarzenia, liczba ofiar itd. Ten rodzaj wizualizacji ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, realizowanym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jak się dowiadujemy - kolejny raz, w promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, włączyła się firma Screen Network S.A., która na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, wyświetlać będzie mapę z aktualnymi danymi.

Aktualizacja mapy następuje na bieżąco.

 Na Policyjnej Krajowej Mapie Wypadków Drogowych ze skutkiem śmiertelnym od 24 czerwca br. do 30 sierpnia br. odnotowano 327 punktów. W roku ubiegłym na Policyjnej Krajowej Mapie Wypadków Drogowych ze skutkiem śmiertelnym od 24 czerwca br. do 30 sierpnia br. odnotowano 327 punktów. (jm)