V Międzynarodowe Targi "Infrastruktura 2007"
17 października 2007“Otwarcie piątych Międzynarodowych Targów "Infrastruktura 2007" to również wielkie otwarcie w branży drogowej, to świadectwo zmian, które dokonały się na naszych oczach, zmian jakie obserwujemy w branży drogowej” – powiedział Minister Transportu Jerzy Polaczek podczas... →
O „Programie budowy dróg krajowych na lata 2008-2012”
18 września 2007"Chcemy budować systemowe rozwiązania transportowe dla całego kraju" – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu Eugeniusz Wróbel, podczas konferencji “Nowoczesna infrastruktura – kluczem do rozwoju gospodarczego Śląska”, która odbyła się w... →
Trójkąt Bezpieczeństwa
10 maja 2007Ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna Akademia Bezpiecznego Samochodu 2007. Głównym celem kampanii Akademia Bezpiecznego Samochodu jest uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego związku pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem. Regularne przeglądy samochodów oraz wymiana... →
Środki na infrastrukturę podzielone
12 kwietnia 2007Sześć ministerstw zajmie się realizacją poszczególnych elementów unijnego programu "Infrastruktura i środowisko". Resorty będą łącznie odpowiedzialne za wykorzystanie ponad 36 mld euro, z czego około 27 mld euro pochodzi z funduszy unijnych. Ministerstwa: Transportu, Środowiska,... →
Finansowanie infrastruktury
12 lutego 2007Ministerstwo Transportu skierowało do konsultacji międzyresortowych projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie zatwierdzenia programu rzeczowo-finansowego wykorzystania środków kolejowych w latach 2007-2008.W roku poprzednim uruchomienie Funduszu Kolejowego powołanego ustawą z dnia 16 grudnia... →
Brukselskie inwestycje w infrastrukturę
1 lutego 2007W Brukseli odbyło się zainicjowane przez Ministra Transportu Jerzego Polaczka, spotkanie trzech Ministrów: Jerzego Polaczka, Minister Rozwoju Regionalnego Grażyny Gęsickiej oraz Ministra Środowiska Jana Szyszki z trzema Komisarzami UE, Jacquesem Barrotem, Wiceprzewodniczącym Komisji... →