Legislacja

7 sierpnia ruszy tymczasowe elektroniczne prawo jazdy; 21. udostępnimy wszystkim – informuje minister

21 lipca 2023

7 sierpnia ruszy tymczasowe elektroniczne prawo jazdy; 21. udostępnimy wszystkim – informuje minister
Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji (fot. facebook Janusz Cieszyński)

Nowym mobilnym dokumentem, który będzie dostępny w aplikacji mObywatel jest tymczasowe elektroniczne prawo jazdy. Jak zapowiedział wczoraj minister cyfryzacji dostępność będzie uruchomiona od 7 sierpnia, tak aby stopniowo, ale najpóźniej 21 sierpnia mogli skorzystać z niej wszyscy zainteresowani.

7 sierpnia w aplikacji mObywatel rusza tymczasowe elektroniczne prawo jazdy - przekazał wczoraj minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. - Chcemy, aby młodzi ludzie mogli jak najszybciej cieszyć się możliwością korzystania z nowo uzyskanych uprawnień - mówił i kontynuował: - Dzisiaj ogłaszamy de facto to, że po zdanym egzaminie, można wsiąść za kółko i wrócić już z nowo nabytymi uprawnieniami do domu. (…) Na początku zaczniemy do małej grupy i stopniowo najpóźniej 21 sierpnia udostępnimy tę funkcję wszystkim" - podkreślił Cieszyński.

Poniżej zestawienie uwzględniające przepisy uchwalone w ustawie z dnia 26 maja 2023 r. o aplikacji mObywatel (2023.1234) - także dostępnej w zbiorze ePD [kliknij] - w życie wejdą z dniem określonym w komunikacie ministra właściwego do spraw informatyzacji w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw transportu, a zostaną ogłoszone w Dzienniku Urzędowym RP „Monitor Polski”. O termin zapytaliśmy rzecznika prasowego Ministerstwa Cyfryzacji. Odpowiedziano nam, iż komunikat, a także stosowna kampania informacyjna będą miały miejsce w sierpniu br. (jm)

Źródło: PAP/PD@N