Ogłoszenia

Pożegnanie red. Jerzego Pomianowskiego

21 lipca 2023

Pożegnanie red. Jerzego Pomianowskiego
Jerzy Pomianowski (1932-2023) (fot. arch. ITS)

Pożegnanie Przyjaciela. Redaktora Jerzego Pomianowskiego żegna Rada i Zarząd Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym. Nabożeństwo żałobne odbędzie się 24 lipca (poniedziałek) 2023 roku o godz. 9.00 w Kościele Parafialnym św. Karola Boromeusza na Powązkach (starych) (Warszawa).

***

Pożegnanie Przyjaciela

Jakże trudno to pisać w czasie przeszłym - zmarł redaktor Jerzy Pomianowski.

Był rasowym dziennikarzem, świetnym lotnikiem, zapalonym brydżystą, doskonałym kierowcą, skutecznym organizatorem, a przy tym dowcipnym i serdecznym człowiekiem.

W latach 2024-2014 był prezesem Zarządu Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym. Był autorem wielu artykułów i podręczników, m.in. książki „Praktyczna szkoła jazdy” opublikowanej przez Grupę IMAGE.

Nadzwyczajnie dbał o język, analizował sens słów, których używał. Mimo ogromnej wiedzy i doświadczenia, Jerzy nigdy nie pouczał, nie przekonywał, że wie lepiej. Raczej pytał, bo naprawdę chciał wiedzieć, co myślą inni.

Żegnamy Go z żalem, zachowując wdzięczność, że mogliśmy dzielić Jego pasje, dyskutować o sprawach z każdej dziedziny życia, cieszyć się sympatią i wsparciem. Jego nieobojętność na ludzi, gotowość pomocy w każdej sytuacji, otwartość, ogromna wiedza i erudycja, nie tylko nam imponowały, ale przede wszystkim inspirowały do rozwoju. Nic się nie zmieniło także w ostatnich latach, kiedy spotkania stały się rzadsze, ale rozmowy telefoniczne dłuższe. Wciąż troszczył się o nasze wspólne sprawy, monitorował zmiany, dzielił opiniami i wątpliwościami, bo niezmiennie miał ich wiele.

Zmarł przed kilkoma dniami. Po kilkudziesięciu latach bliskiej współpracy, po setkach spotkań i rozmów – nie zawsze służbowych i oficjalnych – trudno się z tym faktem pogodzić i zaakceptować.

Cześć Jego pamięci!

Rada i Zarząd Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym