Prawdopodobnie zakończą się dylematy przedsiębiorców, którzy zostali zaskoczeni obowiązkiem instalowania kas fiskalnych. Według opublikowanego wczoraj komunikatu Ministerstwa Finansów już w przyszłym tygodniu zostanie podpisane rozporządzenie, które przywróci zakres zwolnień obowiązujących na mocy rozporządzenia z 2004 r. Tym samym podatnicy, którzy rozpoczęli działalność w 2005 r. i do końca roku nie przekroczyli obrotu w wysokości 20 tys. zł, nie muszą w tym roku instalować kas.
Z konferencji prasowej ministra finansów Zyty Gilowskiej: Ministerstwo finansów chce zwolnić małe firmy, świadczące usługi dla ludności z obowiązku instalowania kas fiskalnych. Chodzi na przykład o taksówkarzy, rzemieślników czy fryzjerów. Jeśli ich obrót w ciągu roku nie będzie wyższy niż 35 tysięcy ? nie będą musieli mieć kas fiskalnych.