Legislacja

Komunikat Ministerstwa Infrastruktury: Nowe prawo jazdy bez adresu. Nie ma obowiązku wymiany dokumentu

5 marca 2019

Komunikat Ministerstwa Infrastruktury: Nowe prawo jazdy bez adresu. Nie ma obowiązku wymiany dokumentu
(fot. Jolanta Michasiewicz)

Komunikat Ministerstwa Infrastruktury: Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 r. nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknie więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub administracyjnej zmiany nazwy ulicy. Dla kierowców oznacza to dużą oszczędność, koszt wymiany prawa jazdy to bowiem 100 zł.

Wszystkie dotychczas wydane prawa jazdy pozostaną ważne do wskazanego na nich terminu. Dokumenty te nie podlegają obowiązkowej wymianie, nawet w przypadku zmiany umieszczonego na nich adresu zamieszkania.

Nowy wzór prawa jazdy wprowadza rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami - http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2019/406.

Ministerstwo Infrastruktury

Od Redakcji: W związku z licznymi zapytaniami podkreślamy, iż w związku ze zmianą wzoru prawa jazdy obowiązującego z dniem 4 marca br. – nie ma obowiązku wymiany dokumentu. Według obowiązującego stanu prawnego - są one ważne do wskazanego na blankiecie terminu.

Redakcja Tyg. PRAWO DROGOWE@NEWS

Nowy wzór prawa jazdy wprowadza rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2019/406.