Ogłoszenia

Co mały i duży rowerzysta wiedzieć musi

1 czerwca 2023

Co mały i duży rowerzysta wiedzieć musi
Grupa IMAGE. „Karta rowerowa. Sztuka bezpiecznej jazdy rowerem. Przepisy ruchu drogowego” [kliknij] (graf. Grupa IMAGE)

Grupa IMAGE przygotowała wprost niezbędną propozycję wydawniczą pt.: „Karta rowerowa. Sztuka bezpiecznej jazdy rowerem. Przepisy ruchu drogowego” [kliknij]. To oferta dla małych i dużych rowerzystów. To nie rower powinien być prezentem, zaczynać należy od wiedzy i świadomości miejsca w ruchu drogowym.

Oficyna wydawnicza Grupa IMAGE przygotowała i już ofertuje ważną dla wciąż rosnącej rzeczy rowerzystów książkę. To syntetyczny przekaz wiedzy obejmujący obowiązujące przepisy, ale też przypomnienie zasad bezpiecznej jazdy rowerem. Zakres legislacyjny pozycji obejmuje podstawowe zasady ruchu drogowego jak np. którędy jedzie rowerzysta, jaka może być jego pozycja na jezdni, wykaz obowiązujących znaków i sygnałów drogowych, kwestie kolejności stosowania się do znaków, sygnałów i poleceń, oczywiście także - tak często pomijane - przepisy dodatkowe właśnie dla rowerzystów. Obok podstawowe informacje dla początkujących i tych już korzystających z roweru, a tu przede wszystkim kwestie bezpiecznego wykonywania manewrów: włączanie się do ruchu, zmiana kierunku jazdy, zmiana pasa ruchu, zawracanie, wymijanie, omijanie, wyprzedzanie, hamowanie, przecinanie się kierunków ruchu - na skrzyżowaniach, na przejazdach kolejowych czy tramwajowych, zatrzymanie i postój, jazda w kolumnie, jazda przy zmniejszonej przejrzystości powietrza itd. itp. Wydawca nie pominął tak istotnej kwestii jak relacja rowerzysta - pieszy. W książce autorzy wskazują jak powinno wyglądać właściwe wyposażenie roweru, jego obsługa. Znajdujemy tu także rady co do stroju i wyposażenia rowerzysty, bezpiecznego rowerzysty. Rowerzysta dowiaduje się lub koryguje swoją wiedzę jak najlepiej kierować rowerem, ale taż jak postępować w sytuacji, gdy już dojdzie do kolizji czy wypadku na drodze.

Przypomnijmy - książkę opracowało wydawnictwo Grupa IMAGE obecne na rynku od 1989 r. I tyle też lat z jego książek uczą się przedszkolacy, uczniowie, kandydaci na kierowców, kierowcy zawodowej. Oficyna profesjonalnie traktujące kwestie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Procesy edukacji komunikacyjnej traktująca jako swoją misję.

Koszt zakupu niewielki, koszt jakim jest bezpieczeństwo i życie rowerzysty - nieoceniony. (jm)