Ogłoszenia

W ePD wszystkie potrzebne akty prawne dot. pkz

25 kwietnia 2022

W ePD wszystkie potrzebne akty prawne dot. pkz
elektroniczne PRAWO DROGOWE. Zbiór aktualizowanych aktów prawnych [kliknij] (fot./grafika: archiwum Grupy IMAGE)

EPD tj. „elektronicznym PRAWIE DROGOWYM” kompletny zbiór aktów prawnych - rzeczywistych, jednolitych, ujednoliconych oraz projektowanych - jest już dostępny w wersji zaktualizowanej wg stanu prawnego na 24 kwietnia br. W nim rozdział „Kierowcy wykonujący przewóz drogowy” i wszystkie obowiązujące (też archiwalne) akty prawne potrzebne w szkoleniu, egzaminowaniu i obsłudze kierowców zawodowych.

W miniony piątek - po trudnym okresie oczekiwania - w Dzienniku Ustaw RP opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 15 kwietnia 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami (2021.874). Ten akt wykonawczy obok innych oraz ustaw: o transporcie drogowym, Prawo o ruchu drogowym i innych w wersji tekstu rzeczywistego, jednolitego i ujednoliconego wg stanu prawnego na 24 kwietnia br. już jest dostępny w elektronicznie aktualizowanym ePD (Elektronicznym Prawie Drogowym) [kliknij].

Przypominamy, iż wszystkie teksty dostępne są w wersji tekstowej (z możliwością edytowania całości i fragmentów) oraz w formacie PDF-a. Opracowane i opisane przy pomocy systemu przypisów redakcyjnych akty ujednolicone opatrzone są linkami do tekstów rzeczywistych aktualnych i archiwalnych. W tekstach przepisy obowiązujące, ale także te oczekujące na wejście w życie. Tak więc bez jakiegokolwiek problemu, straconego czasu na poszukiwania można dokonać własnej analizy. Ponadto cennym narzędziem są różnorodne wyszukiwarki. Np. wystarczy wpisać „profil kierowcy zawodowego” i już mamy wykaz wszystkich aktów, od tego najważniejszego czyli ustawy do rozporządzeń czy zarządzeń.

Ponadto w ePD dostępne są wszelkie nowelizacje ustawy - Prawo o ruchu drogowym, ustawy o kierujących pojazdami, wprowadzone obowiązującą już ustawą o obronie Ojczyzny [kliknij].