Ogłoszenia

Żegnamy Beatę Lewandowską

15 czerwca 2018

Żegnamy Beatę Lewandowską

Śmierć przychodzi cicho. Niezapowiedziana, nieproszona.

Nigdy nie ma na nią odpowiedniej chwili, jest zawsze gościem nie na czas… (autor nieznany)

* * *

Wspomnienie

Z głębokim żalem przychodzi mi  przekazać wiadomość, że odeszła od nas nasza

Koleżanka i Przyjaciółka, Beata Lewandowska.

      Była z nami od samego początku. Kandydaci na instruktorów nazywali ją Mamuśką z powodu serca, jakie im okazywała. Kochała ludzi, a szczególnie swoich głuchych podopiecznych, w obronie których walczyła jak lwica. Potrafiła swoją pasją zarażać innych, nawet tych w ministerialnych gabinetach. Tak walczyła o lepsze warunki szkolenia i egzaminowania dla osób głuchych.

      Posiadała głęboką wiedzę i praktykę w szkoleniu niesłyszących kandydatów na kierowców. Wieloletnia praca jako instruktora nauki jazdy pozwalała jej kształcić następne pokolenia młodych adeptów tej sztuki. Przekazywała im nie tylko wiedzę, lecz również serce do tej ciężkiej pracy. Była współautorką pierwszej „Metodyki nauczania dla instruktorów”, współtwórcą unikalnego programu szkolenia niesłyszących kandydatów na kierowców - MIGACZ. Pomimo ciężkiej choroby cały czas była aktywna zawodowo jako egzaminator w krakowskim MORD. Ukończyła podyplomowe studia psychologiczne zakończone wspaniałą pracą na temat psychologicznych aspektów egzaminu dla kandydatów na prawo jazdy.

      Jednocześnie była kochającą Córką i Matką, która wychowała wspaniałą córkę.

      Jej odejście jest wielką stratą i bólem dla nas wszystkich. Pozostanie na pewno w pamięci licznych kursantów, instruktorów i egzaminatorów oraz ludzi dobrej woli, którzy mieli szczęście z nią współpracować.

Marek Górny (Kraków)