Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy!

3 czerwca 2007

Rowerzysta miał 4,47 promila alkoholu! - Aż 4,47 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał rowerzysta, którego zatrzymali policjanci z Kazimierzy Wielkiej – czytamy w “Gazecie Wyborczej – Kielce”. Mężczyznę zatrzymał w patrol w Sielcu Biskupim koło Skalbmierza. - Policjantów zainteresowało, dlaczego rowerzysta jechał zygzakiem. Ale gdy się zatrzymał, trzeba go było podtrzymywać, żeby się nie przewrócił - opowiada Marek Różycki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy. 41-letni mężczyzna był już znany stróżom prawa z podobnych osiągnięć. - Zatrzymany ma sądowy zakaz poruszania się na rowerze. Teraz zajmie się nim sąd w trybie przyspieszonym - mówi Różycki. Rowerzyście grozi do trzech lat więzienia. Mężczyzna ze Skalbmierza nie pobił nieoficjalnego rekordu. W listopadzie ubiegłego roku w okolicach Pińczowa zatrzymano rowerzystę, który miał w wydychanym powietrzu 4,6 promila alkoholu.

Pijany kierowca zabił trzyletnie dziecko - Dramat w Opawie koło Kamiennej Góry na Dolnym Śląsku. Kompletnie pijany kierowca wjechał w trzyletniego chłopca. Mimo szybkiej akcji pogotowia malucha nie udało się uratować. Chłopczyk umarł w szpitalu. To były sekundy. Trzyletnie dziecko wbiegło na jezdnię. Kierowca nie zdążył wyhamować. A wszystko dlatego, że był zamroczony alkoholem. "Prowadzący audi 30-letni mieszkaniec gminy Lubawka miał 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu" - mówi sierżant Waldemar Oszmian z kamiennogórskiej policji. "Chłopca zawieziono do szpitala, ale nie udało się go uratować" - dodaje. Kierowca na razie trzeźwieje w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś prokurator postawi mu zarzuty.

Kierowca ciężarówki, a po spożyciu - Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego w Kielcach, podczas kontroli pojazdu przewożącego z Ukrainy towary szybko psujące się, zbadali kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca ciągnika siodłowego, obywatel Ukrainy, miał w wydychanym powietrzu 0,27 mg/l to jest 0,57 ‰. Zdarzenie miało miejsce w Jędrzejowie k/Ostrowca Świętokrzyskiego na drodze krajowej nr 9. Kierowca został przekazany do dyspozycji Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Odpowie za jazdę na “dwóch gazach” - Niespełna 3 promile alkoholu we krwi miał zatrzymany dzisiejszej nocy przez policjantów zajmujących się ochroną ambasad, 47 letni Piotr S. Mężczyzna jechał Nissanem ul. Piękną gdzie został zatrzymany do kontroli. Za jazdę na “podwójnym gazie” nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem. Zdarzenie miało miejsce ok. godziny 0.30. Policjanci z wydziału ochrony placówek dyplomatycznych KSP zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie kierowcy Nissana jadącego ul. Piękną. Podejrzewając, że może być pod wpływem alkoholu zatrzymali go do kontroli. W trakcie kontroli funkcjonariusze poczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Wówczas 47-letni Piotr S. oświadczył, ze nie będzie wykonywał ich poleceń i nie okaże dokumentów. Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę. W komendzie przy ul. Wilczej alkomat wykazał u niego niespełna 3 promile alkoholu we krwi. Piotr S. noc spędził w izbie wytrzeźwień, gdy wytrzeźwieje zostaną mu przedstawione zarzuty jazdy po alkoholu. Za ten czyn odpowie przed sądem.