Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 207

22 lipca 2007

Po raz 9. zatrzymany za jazdę na podwójnym gazie

Trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca opla kadeta, którego zatrzymali policjanci z Pragi Północ. Mężczyzna uciekał policjantom i próbował przejechać jednego z nich. Norbert B. od 1993 roku był już zatrzymywany osiem razy za jazdę w stanie nietrzeźwości. Miał zasądzonych kilka zakazów prowadzenia pojazdu. Teraz złamał kolejny, który obowiązuje do maja przyszłego roku. Policjanci przedstawią mężczyźnie dwa zarzuty.

Zabrakło skali w alkoteście

4,08 promila alkoholu miał kierowca opla zatrzymany pod Koszalinem. To więcej niż można zbadać alkotestem. Pijany kierowca jechał drogą krajową nr 6 od Koszalina w kierunku Szczecina. Jakiś kierowca zadzwonił do dyżurnego KMP w Koszalinie, że jadący widzi przed sobą opla corsę, który jedzie zygzakiem od środka jezdni do pobocza. Odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym za co grozi kara do 2 lat więzienia.

Za kółkiem z 7 promilami

Blisko 7 promili alkoholu miał we krwi kierowca zatrzymany przez policję w Szczecinie. Mężczyzna trafił na oddział intensywnej terapii do jednego ze szczecińskich szpitali. Śmiertelna dawka alkoholu to 4 promile. 60-letniego pijanego kierowcę zauważył policjant jadący swoim prywatnym samochodem jedną z ulic miasta. Citroën ZX jechał całą szerokością jezdni, wjeżdżając na chodnik. Policjant wyprzedził auto i zatrzymał do kontroli. Od kierującego nim mężczyzny poczuł wyraźną woń alkoholu. Wezwał policjantów z drogówki. W oczekiwaniu na radiowóz kierowca citroëna zasnął za kierownicą. Kierowcy, za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, oprócz odebrania prawa jazdy, grożą także nawet dwa lata więzienia. Według specjalistów, od 4 promili zaczyna się śmiertelna dawka alkoholu.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy