Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 240

30 marca 2008

 

 

ALKOHOLOWE LICZYDEŁKO - http://www.parpa.pl/download/AlkoholoweLiczydelko.xls

 

 

930035309d0127a275225f90f059cd17189fdd70 (240-15)

^Ze strony Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych możesz ściągnąć broszurę edukacyjną pt. "Alkohol i kierowca" przeznaczoną dla kierowców pojazdów mechanicznych, bądź kandydatów na kierowców. W sposób prosty i obrazowy przedstawiona jest: rola alkoholu w życiu człowieka, obliczanie stężenia alkoholu we krwi, czas eliminowania alkoholu z organizmu, wpły alkoholu na funkcjonowanie kierowcy, popularne mity związane z alkoholem, skutki prawne prowadzenia pojazdu po alkoholu - http://www.parpa.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=131&Itemid=13

 

 

Kompletnie pijany 16-latek prowadził samochód- Suwalska policja zatrzymała w nocy pijanego 16-latka, który jeździł samochodem po jednym z suwalskich osiedli. Chłopak miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak poinformował rzecznik suwalskiej policji Krzysztof Kapusta, nastolatek prawdopodobnie pił alkohol ze swoim starszym bratem. Kompletnie pijani bracia jeździli oplem vectrą w poniedziałek w nocy po ulicach jednego z suwalskich osiedli. Kierował młodszy z braci. Kiedy zostali zatrzymani do kontroli policyjnej, chłopcy próbowali uciekać przed policjantami przez kilkadziesiąt metrów, ale potem zatrzymali się. - Po zatrzymaniu samochodu 16-letni Hubert M. był tak pijany, że dosłownie wypadł zza kierownicy na jezdnię. Jego starszy brat próbował uciekać - powiedział Kapusta. 16-latek został nad ranem przekazany rodzicom. Kiedy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany przez policję. Policja ustala także do kogo należał opel vectra, którym jeździli.

Ciężarowym samochodem z 3 promilami - Do policyjnego aresztu trafił kierowca ciężarówki, który właśnie wracał po rozładunku do firmy. Grzegorz P. wpadł podczas kontroli auta na ulicy Wojciechowskiego. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu we krwi.  Policjanci odebrali mu prawo jazdy. Wkrótce zajmie się nim sąd. Wszystko wydarzyło się wczoraj, kilkanaście minut po 22:00. Policjanci postanowili skontrolować jadącą ul. Wojciechowskiego ciężarówkę. Już podczas rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli woń alkoholu. Mężczyzna powiedział policjantom, że wraca po rozładunku do siedziby firmy. Gdy funkcjonariusze zapytali go, czy spożywał alkohol, stanowczo zaprzeczył. Kierowca został jednak zbadany na zawartość alkoholu w organizmie. Po chwili okazało się, że miał on prawie 3 promile alkoholu we krwi. W tej sytuacji nie mogło być mowy o dalszej jeździe. Grzegorz P. trafił do komisariatu przy ulicy Sosnkowskiego, a następnie do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy. Dziś dochodzeniowcy przesłuchają zatrzymanego i postawią mu zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Grzegorz P. na pewno odpowie za swoje nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kierował autem mając 3,5 promila alkoholu we krwi - Ponad trzy i pół promila alkoholu we krwi miał zatrzymany przez policjantów z Mokotowa 45 - letni Jarosław Ł. Mężczyzna wpadł, ponieważ prowadzone przez niego auto jechało “ wężykiem”. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło wczoraj w południe. Patrolujący ulicę Gotarda policjanci zauważyli jadące renault megane. Samochód jechał tzw. “wężykiem” od krawężnika do krawężnika. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. W trakcie rozmowy od Jarosława Ł. wyczuli bardzo silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna nie powinien znaleźć się za kierownicą. 45 - latek “wydmuchał” ponad 3,5 promila alkoholu. W trakcie kontroli mundurowi zwrócili również uwagę na dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem. W dowodzie rejestracyjnym, który okazał kierujący była prawdopodobnie przerobiona data badania technicznego. Nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu. Jego prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny zostały zatrzymane a samochód odholowany na parking. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zajmą się też sprawdzeniem czy wpis w dowodzie rejestracyjnym został sfałszowany.

Spowodował kolizję mając we krwi ponad 3 promile - Kierujący fiatem cinquecento jadąc ulicą Wojska Polskiego od strony ul. Szafera bezpośrednio przed skrzyżowaniem z ul. Miodową najechał na tył samochodu peugeot 307. W wyniku zderzenia peugeot uderzył w stojącego przed nim forda mondeo. Wszyscy uczestnicy ruchu byli trzeźwi oprócz kierującego fiatem. Miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. Pasażer, brat kierującego także był nietrzeźwy. W związku z tym, że ze sprawcą kolizji był utrudniony kontakt policjanci odwieźli go do izby wytrzeźwień. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Policjanci ustalili także, że ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów do 2011 roku. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty, spowodowania kolizji, jazdy w stanienie trzeźwości i naruszenia zakazu sądowego. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Pijany kierowca wjechał w orszak weselny - Blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wskazał alkomat u kierowcy bmw, który wjechał w orszak weselny doprowadzając do kolizji z trzema innymi autami. Niegroźnie rannych zostało w sumie pięć osób. Droga Wysokie Mazowieckie - Szepietowo była przez dwie godziny zablokowana. Jak poinformował Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego podlaskiej policji, auto prowadzone przez nietrzeźwego kierowcę wyjechało zza zakrętu wprost na jadący z naprzeciwka orszak weselny. Mężczyzna doprowadził do kolizji z trzema samochodami; wszystkie cztery pojazdy wpadły do rowu.
Osoby ranne trafiły do szpitala, ale po opatrzeniu niegroźnych obrażeń szybko go opuściły. Kierowca, także ranny, trafił do policyjnej izby zatrzymań.

 

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy