Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 310

10 sierpnia 2009

Po swoim wieczorze kawalerskim uciekał na wstecznym - Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali w nocy pijanego przyszłego pana młodego, który na widok patrolu uciekał autem na wstecznym biegu. 34-letni kierowca opla jadący po mieści wężykiem na chwilę stanął, a potem wrzucił wsteczny bieg i zaczął uciekać bocznymi uliczkami. W jednej z nich porzucił auto i uciekał na piechotę. Policjanci dogonili go i przewieźli do izby zatrzymań, gdzie trzeźwieje. Okazało się, że kilka godzin wcześniej świętował swój wieczór kawalerski.

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę forda - Mariusz K. siedząc za kierownicą, podróżował "szesnastką". Wieczorem w okolicach Ostródy drogówka zatrzymała go do kontroli. Gdy funkcjonariusze otworzyli drzwi auta, zauważyli, że kierowca ledwo siedział na fotelu, było także czuć od niego alkohol. - Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 3 promili alkoholu w organizmie Mariusza K. - mówi Anna Fic, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. - Funkcjonariusze zabrali mu prawo jazdy, a jego auto zostało przewiezione na policyjny parking.

Kierowcy ciężarówek zatrzymali pijanego kierowcę - Miał 2 prom. alkoholu we krwi. Zenon M. został zatrzymany na drodze z Bachorzewa do Jarocina. Jadący w tym samym kierunku kierowca tira zauważył, że wyprzedzający go polonez jedzie środkiem jezdni. Wzbudziło to jego podejrzenia. Przez CB radio poinformował o nich kierowcę ciężarówki, jadącej bezpośrednio przed polonezem. W ten sposób dwa tiry zablokowały drogę Zenonowi M. Jeden z mężczyzn zadzwonił po policję. Podejrzenia się potwierdziły: badanie wykazało 2 prom. alkoholu. Za jazdę na podwójnym gazie Zenonowi M. grozi utrata prawa jazdy.

Pijany, wiózł samochodem dwójkę małych dzieci - Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli opla astrę, bo samochód jechał bez włączonych świateł mijania. Po zatrzymaniu auta okazało się, że na kolanach 28-letniego kierującego samochodem mieszkańca Zduńskiej Woli siedziało czteroletnie dziecko, a obok na siedzeniu pasażera było drugie młodsze, w wieku trzech lat, przewożone bez fotelika i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Badanie alkotestem wykazało, że kierowca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policja sprawdza m.in. w jakich okolicznościach dzieci zostały zabrane na niebezpieczną przejażdżkę. Niewykluczone, że mężczyźnie zostaną postawione nie tylko zarzuty prowadzenia pojazdu po pijanemu, ale również narażenia zdrowia i życia dzieci.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy