Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 325

11 stycznia 2010

Nietrzeźwy pieszy wpadł pod koła samochodu - Pijany mężczyzna wszedł na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem. Kierowca nie zdążył zahamować. Do wypadku doszło w sobotę około godziny 2 w nocy w miejscowości Nabroż w okolicach Tomaszowa Lubelskiego. Pijany 20-latek wszedł na jezdnię i wpadł pod nadjeżdżającego volkswagena golfa. Policja zbadała alkomatem obu uczestników wypadku. Pieszy miał w organizmie 2,6 promila alkoholu, kierowca samochodu był trzeźwy. Pieszy odniósł ogólne obrażenia ciała. Jest w szpitalu.

Nietrzeźwy kierowca autobusu usłyszał już zarzuty - Najprawdopodobniej kończył swój kurs i miał kierować się na końcowy przystanek. Zjechał jednak z trasy i nie mógł wyjechać autobusem z grząskiego terenu. Porzucił więc pojazd i ruszył przed siebie. Dzięki natychmiastowej reakcji świadków po chwili nietrzeźwy 34-latek był już w rękach policjantów z Ursynowa. Dzisiaj obywatel Ukrainy został przesłuchany. Funkcjonariusze ogłosili mu zarzut, a podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Cała sytuacja rozegrała się wczoraj tuż przed 8:00 w pobliżu ursynowskiego lasu. Jak wynika z ustaleń policjantów, przechodnie zainteresowali się miejskich autobusem, który ugrzązł w podmokłym terenie. Jego kierowca, który zjechał z trasy próbował ruszyć pojazdem, ale po kilku nieudanych próbach zwyczajnie porzucił go, pozostawiając kluczyki w stacyjce. Dzięki natychmiastowej reakcji świadków zaalarmowani zostali ursynowscy policjanci, którzy zaraz byli na miejscu. Dzięki przechodniom mundurowi znali dokładnie rysopis podejrzanego i kierunek, w którym się oddalił. Zaledwie po chwili policjanci stanęli na drodze 34-latka, który nie chciał odpowiadać na zadawane mu pytania. Od razu też wyczuli od obywatela Ukrainy woń alkoholu. Jak się okazało, we krwi miał ponad 2,5 promila. Podejrzewany o prowadzenie autobusu w stanie nietrzeźwym trafił do policyjnej celi. Dzisiaj został przesłuchany z udziałem biegłego tłumacza. 34-latek przyznał się do winy i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień w prowadzonym przeciwko niemu postępowaniu. Na szczęście na pokładzie autobusu, którym kierował, nie znajdowali się pasażerowie. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mężczyzna naraził się na utratę prawa jazdy, karę grzywny a nawet karę do 2 lat więzienia.

Pijana matka jechała z córką - Na krajowej siódemce niedaleko Ostródy została zatrzymany 37-latka, która prowadziła auto po alkoholu. Kobieta miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, dodatkowo jechała ze swoja 9-letnią córką. Niedaleko Ostródy na krajowej “siódemce” policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe volvo. 37-letnia kobieta jechała do Warszawy. Razem z nią podróżowała jej 9-letnia córka, która siedziała na tylnej kanapie. Policjanci w trakcie kontroli sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Okazało się, że 37-letnia Aneta S. była pijana. Kobieta miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 37-latce, a jej samochód został odholowany na policyjny parking. Teraz Aneta S. odpowie za jazdę po alkoholu, za co grozi jej kara do 2 lat pozbawieni wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.

Pijana 14-latka pod okiem nietrzeźwego kolegi uczyła się jeździć samochodem - Jakie będą dalsze losy 14-letniej dziewczyny w Nowym Roku? Na to pytanie odpowie wałbrzyski sąd. Pijana dziewczyna kierowała samochodem osobowym, a jej instruktorem okazał się być 19-letni kolega, również nietrzeźwy. Policjanci mieroszowskiego komisariatu u zbiegu ulic Słonecznej i Głównej w Sokołowsku, zatrzymali 14-letnią dziewczynę, która kierowała samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik badania alkomatem wykazał u nieletniej blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało auto użyczył jej 19-letni "instruktor jazdy", pasażer owego samochodu, u którego urządzenie badające zawartość alkoholu w organizmie wykazało również stan po użyciu alkoholu blisko 0,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz na temat nieletniej wypowie się wałbrzyski sąd, natomiast 19-latek odpowie za udostępnienie samochodu osobie nieuprawnionej oraz będącej pod wpływem alkoholu. Za czyn ten grozi mu nawet do 2 lat pobytu za więziennymi kratami.

Po pijanemu potrącił kobietę – zatrzymał go dzielnicowy - Dzielnicowy z komisariatu Policji Szwederowo zatrzymał i uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który uciekając z miejsca kolizji, potrącił przechodzącą przez jezdnię18-letnią kobietę. Ponadto uszkodził dwa inne pojazdy. Po wytrzeźwieniu mężczyzna stanie przed sądem. Wczoraj ok. godz. 18:00 w Bydgoszczy przy ulicy Jagiellońskiej, kierujący oplem omegą uderzył w toyotę corollę i uszkodził lusterko, po czym zaczął uciekać z miejsca kolizji. Podczas szaleńczej jazdy przez centrum miasta na przejściu dla pieszych przy ul. Ustronie potrącił przechodzącą przez ulicę 18-letnią kobietę. Następnie wjechał na parking, gdzie uszkodził dwa inne samochody. W tym czasie, przechodził tamtędy dzielnicowy z Komisariatu Policji Szwederowo, który widząc co się dzieje, podbiegł do pirata drogowego i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Jak się okazało 43 –letni kierujący oplem był pijany. Pierwsze badanie alkotestem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Młoda kobieta potrącona na przejściu dla pieszych została przewieziona do szpitala. Pirat drogowy po wytrzeźwieniu zostanie doprowadzony do prokuratora, a następnie do sądu.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy