Przegląd prasy

Kampania „Rowerem bezpiecznie do celu”

3 czerwca 2012

067f0beebe0b7906b601d1179d50b6b6f5d02602

(Fot.: PD@N 429-75msw)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wraz z Komendą Główną Policji zainaugurowało tegoroczną edycję kampanii “Rowerem bezpiecznie do celu”. W Warszawie odbył się przejazd rowerowy, którego trasa przebiegała spod Centrum Nauki Kopernik do parku Agrykola. W parku Agrykola, Policja, Straż Graniczna i strażacy pokazali sprzęt, z którego korzystają w codziennej pracy, w tym m.in. skutery, samochody terenowe i motocykle służbowe. Dzieci i młodzież mogły zdać egzamin na kartę rowerową, w specjalnym Miasteczku Ruchu Drogowego, a także wziąć udział w szkoleniach z pierwszej pomocy.

Kampania “Rowerem bezpiecznie do celu” promuje bezpieczeństwo w ruchu drogowym rowerzystów, w szczególności dzieci i młodzieży, a także uświadamia młodym rowerzystom, że bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od ich znajomości przepisów ruchu drogowego. Ideą kampanii jest także zaznajomienie dzieci i młodzieży z zagrożeniami, które mogą spotkać je na drodze. Kampania “Rowerem bezpiecznie do celu” jest prowadzona na terenie całego kraju, w okresie wakacji.

Kampania bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym od 4 lat wpisuje się w działania realizowane w ramach rządowego programu “Razem bezpieczniej”. Kampania została w tym roku także ujęta na liście przedsięwzięć realizowanych w ramach tzw. dekady działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, zainaugurowanej 11 maja 2011 r. w Sejmie (Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych ogłosiło lata 2011-2020 dekadą działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego).