Przegląd prasy

Minister Adamczyk wizytował budowę POW

26 stycznia 2018

Minister Adamczyk wizytował budowę POW
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas wizytacji na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy (fot. MI)

- Południowa Obwodnica Warszawy to niezwykle ważna inwestycja. Jest ona budowana dzięki determinacji rządu Prawa i Sprawiedliwości. Oczekujemy, że te trudności, które dzisiaj występują na tej budowie z winy miasta, znikną jak najszybciej. To historyczna, oczekiwana inwestycja - mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk 25 stycznia 2018 r. podczas wizytacji na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wiceminister Marek Chodkiewicz wizytowali budowę miedzy przyszłymi węzłami Przyczółkowa - Wał Miedzeszyński oraz budowę mostu przez Wisłę, w którym znajduje się konstrukcja do budowy mostu i odbywa się budowa podpór pod obiekt.

Minister podkreślił, że Południowa Obwodnica Warszawy jest drogą, na którą czekają nie tylko mieszkańcy Warszawy. Drogą, której budowa znacząco poprawi sytuację komunikacyjną osób poruszających się zarówno w ruchu aglomeracyjnym, jak i w ruchu tranzytowym.

Południowa Obwodnica Warszawy przebiega w ciągu drogi ekspresowej S2. Na jednym z odcinków, przechodzącym przez dzielnicę Ursynów, przeprowadzona zostanie w tunelu. (MI)