Przegląd prasy

- Najmocniejszą stroną ośrodka jest kadra instruktorska - mówi Karol Kreft

9 lutego 2023

- Najmocniejszą stroną ośrodka jest kadra instruktorska - mówi Karol Kreft
Karol Kreft, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców „JANKAR” z siedzibą w Redzie, działającego w branży szkolenia kandydatów na kierowców i kierowców od 20-lat (fot. ze zbiorów OSK „JANKAR”)

24 grudnia 2002 roku w Urzędzie Miasta Redy została zarejestrowana działalność Ośrodka Szkolenia Kierowców „JANKAR”. Początkowo spółka cywilna, po trzech latach została przekształcona w jednoosobową działalności przedsiębiorcy - Karola Krefta. Nieprzerwanie - właśnie w takiej formule - działa do dziś.

- OSK „JANKAR” szkoli kandydatów na wszystkie kategorie prawa jazdy oraz kierowców zawodowych. Od ponad roku dodatkowo również pracuje także w dziedzinie ubezpieczeń. Najmocniejszą stroną ośrodka jest kadra instruktorska, od zawsze dobierana według wysokich norm kompetencyjnych. To specjaliści o wysokiej kulturze osobistej, pełni zrozumienia i empatii - mówi K. Kreft.

Firma i jej właściciel od lat działa w strukturach organizacji branżowych i społecznych. Karol Kreft to jeden z grona założycieli, istniejącego od 2011 roku, Pomorskiego Stowarzyszenia Instruktorów Nauki Jazdy. Od 2018 r. Ośrodek jest członkiem Polskiego Klastra Edukacyjnego oraz powstałego w roku ubiegłym Związku Pracodawców Ośrodków Szkolenia Kierowców.

Z okazji 20-lecia OSK „JANKAR”, w sobotę 4 lutego br. w Folwarku Dajak w Koleczkowie, odbyła się uroczystość jubileuszowa. W wydarzeniu uczestniczyli: Witold Wiśniewski, prezes prezydium PKE i Grupy IMAGE, Wacław Ochota, prezes Związku Pracodawców OSK i właściciel „WIRAŻ” z siedzibą w Rzeszowie, Dagmara Romanowicz, członek zarządu PKE, ZP OSK, współwłaścicielka OSK „POLDEK” z siedzibą w Gdańsku oraz wielu innych Gości, w tym współpracowników OSK „JANKAR”. Jak podkreślił Karol Kreft: - Obecni byli wszyscy nasi wspaniali instruktorzy oraz Panie z biura obsługi klienta. Podsumował: - Wszystkim serdecznie dziękuję i już zapraszam na jubileusz 30-lecia.

Z okazji 20-lecia Ośrodka Szkolenia Kierowców „JANKAR” Witold Wiśniewski przekazał szczególne wyrazy uznania i gratulacje: - Wasza firma jest liderem branży nie tylko w regionie, także w całym kraju. Wyznaczacie standardy szkolenia i wysokie kompetencje kadry. Macie poczucie odpowiedzialności za Waszą misję edukacyjną. Potwierdzeniem rzetelności Państwa pracy jest przede wszystkim uznanie klientów i opinii publicznej. OSK „JANKAR” ma trwałą markę i cieszy się zasłużoną opinią w społeczeństwie, co jest rezultatem wieloletniej wytrwałej pracy całego Zespołu. Specjalnego podkreślenia wymaga Państwa aktywność w zakresie promocji bezpieczeństwa na drogach. Jest Pan obecny w mediach, w samorządzie, w szkołach, w organizacjach pozarządowych. W imieniu nas wszystkich dziękujemy Panu za ten wytrwały wysiłek, bo bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. W dniu jubileuszu składamy Panu, a na Pana ręce całemu Zespołowi, życzenia dalszych sukcesów zarówno na polu zawodowym, jak i w życiu osobistym.

(fot. ze zbiorów OSK "JANKAR")