Przegląd prasy

Obradował Związek Pracodawców OSK

11 kwietnia 2023

Obradował Związek Pracodawców OSK
Jastrzębia Góra, 24 marca 2023 r. Walne Zgromadzenie Członków Związku Pracodawców Ośrodków Szkolenia (fot. ZPOSK)

24 marca 2023 r. w Jastrzębiej Górze odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Związku Pracodawców Ośrodków Szkolenia Kierowców. Gościem spotkania była dr Renata Rychter dyrektor Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury. Podejmowano wiele ważnych dla środowiska kwestii.

Związek zrzesza przedsiębiorców prowadzących ośrodki szkolenia z całej Polski. Młoda organizacja za cel obrała sobie reprezentowanie interesów przedsiębiorców związanych ze szkoleniami nauki jazdy, szkoleniami dla kierowców zawodowych oraz doskonaleniem umiejętności techniki jazdy. Walne Zgromadzenie miało na celu m.in. zapoznanie uczestników z bieżącą działalnością organizacji, przedstawienie nowych członków oraz wsłuchanie się w potrzeby i problemy członków. Gościem debaty była dr Renata Rychter, dyrektor Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury. Dyrektor przedstawiła plany działania Ministerstwa Infrastruktury związane z pracami nad nowelizacją ustaw i rozporządzeń; odniosła się do szczegółowych kwestii, które przedstawił Związek, a były to: działanie ośrodków z poświadczeniem tzw. „Super OSK” - jakie są planowane zmiany i ewentualnie kiedy nastąpią; obowiązek stosowania ciągników siodłowych na egzaminach od 2025 roku; konieczność wprowadzenia zmian do Ustawy o kierujących pojazdami (art. 53 pkt 4a) - dopisanie kategorii C, C+E, D do ustawy, aby nie było wątpliwości o możliwości podstawienia wszystkich pojazdów OSK na egzaminy w ośrodkach egzaminowaniach; zmniejszenie opłaty egzaminacyjnej dla osób korzystających z pojazdów OSK na egzaminach

w WORD; kategoria B z automatyczną skrzynia biegów bez kodu 78 w prawie jazdy. Czy to możliwe? Uczestnicy podkreślali znaczenie tej merytorycznej rozmowy oraz reakcji resortu na zgłaszane problemy i potrzeby środowiska.

W spotkanie uczestniczyli także przedstawiciele: Wydawnictwa Grupa IMAGE, które jest członkiem wspierającym Związku Pracodawców OSK oraz tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS.

Źródło: Związek Pracodawców OSK