Przegląd prasy

Ogólnopolski Konkurs INSTRUKTOR ROKU 2014

1 czerwca 2014

Przeszło trzydziestu instruktorów nauki jazdy z całego kraju przyjedzie 14 i 15 czerwca do Międzychodu w gminie Dolsk zawalczyć o tytuł Instruktora Roku 2014 r. Na zwycięstwo liczą wszyscy uczestnicy, ale jeszcze bardziej zelektryzowała ich wiadomość o tym, że będzie możliwość porozmawiania i zrobienia sobie zdjęcia z Kubą Giermaziakiem. Ten urodzony w Gostyniu kierowca rajdowy, który w tym roku po raz piąty reprezentował będzie barwy zespołu VERVA Racing Team w prestiżowej serii Porsche Supercup, będzie bowiem gościem imprezy. Wykona także pokazowy przejazd po torze Akademii Kierowcy – Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy.

Celem konkursu jest integracja środowiska szkoleniowego, instruktorów i wykładowców oraz działaczy zajmujących się szkoleniem kandydatów na kierowców w całym kraju, a także podniesienie poziomu szkolenia przyszłych uczestników ruchu drogowego a tym samym poprawa bezpieczeństwa na drogach. Imprezę patronatem honorowym objął Wojewoda Wielkopolski oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Konkurs będzie dwudniowy. Pierwszego dnia uczestnicy napiszą test sprawdzający wiedzę z przepisów ruchu drogowego oraz odbędą konkurencję z udzielania pierwszej pomocy. Drugi dzień będzie bardziej widowiskowy. 15 czerwca w godz. 9-11.30 odbędą się testy sprawnościowe instruktorów na torze. Od 11.30 do 12.30 zaplanowano możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na infrastrukturze międzychodzkiej Akademii Kierowcy. Pod okiem instruktorów techniki jazdy odbędzie się przejazd po torze off-roadowym, pokaz ochrony osobistej przy wykorzystaniu aut i agentów ochrony, pokaz symulatorów: 6-stopniowego samochodu ciężarowego, symulatora dachowania, zderzenia, kierownicy oraz wystrzału poduszki powietrznej.

Po tym nastąpi przejazd do ośrodka Villa Natura w Dolsku, gdzie dr Witold Gacek z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego z Warszawy będzie miał wystąpienie na temat “Behawioralnych aspektów bezpieczeństwa ruchu drogowego”. Wręczone zostaną odznaczenia państwowe oraz ogłoszone wyniki XV Ogólnopolskiego Konkursu INSTRUKTOR ROKU 2014.

Z poważaniem Przewodniczący Krzysztof Bandos

Komandor Wojciech Kaczmarek