Przegląd prasy

Padły ważne deklaracje

18 listopada 2019

Padły ważne deklaracje
Sejm RP IX kadencji. Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego [kliknij]

W Sejmie RP IX kadencji powołany został Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. - Mamy to! Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powołany! Już wkrótce ruszamy do pracy – informowała posłanka Agnieszka Diemianowicz-Bąk. W jego skład wchodzi 16 parlamentarzystów. Jak informowaliśmy na łamach PRAWA DROGOWEGO, już w pierwszych dniach listopada w kontekście powołania Zespołu mówiono o konieczności zmian w przepisach dotyczących ruchu drogowego, postulowano wprowadzenie: bezwzględnego pierwszeństwa dla pieszych wchodzącym na przejścia, podwyższenie mandatów, ich egzekucję itd.

To kolejna ważna deklaracja zapowiadająca działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych. Przypomnijmy – na fali komentarzy po tragicznym wypadku na ul. Sokratesa w Warszawie – premier Mateusz Morawiecki deklarował: - Koniec z piractwem drogowym! (…) - Potrzebne są zmiany w przepisach i poważna wynikająca z nich polityczna deklaracja: koniec z piractwem drogowym. Bezpieczeństwo naszych rodzin, a szczególnie dzieci w drodze do szkół oraz w miejscach, gdzie najczęściej przechodzą przez ulice wymaga naszej szczególnej troski i wprowadzenia pragmatycznych regulacji – ocenia Mateusz Morawiecki. Premier zadeklarował, że rząd priorytetowo zajmie się sprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wszystkie zapowiedziane – może wspólne, może ponad podziałami - działania będziemy Państwu szczegółowo relacjonowali. Tymczasem – jak apelował premier - zadbajcie o skupienie za kierownicą, o ostrożność na przejściach dla pieszych. Szanujcie się wzajemnie i przestrzegajcie przepisów. (jm)