Przegląd prasy

Pijani kierowcy na drodze

22 kwietnia 2007

Cztery promile i prowadziła samochód - Piję już cztery dni. Jadę dalej, nie wysiadam - usłyszał zaskoczony policjant od kompletnie pijanej elblążanki, która wybrała się autem po papierosy do sklepu. Okazało się, że trzydziestotrzyletnia kobieta miała prawie cztery promile alkoholu. Za dawkę śmiertelną przyjmuje się stężenie pomiędzy pięć a sześć promili.

Pijak zabił kobietę i jej dziecko - Czesław Sz. pijany kierowca, który w środę w Ostrzeszewie koło Olsztyna zabił 29-letnią kobietę i jej czteromiesięczną córeczkę, przyznał się do winy. Morderca nadal leży w szpitalu. Kiedy z niego wyjdzie, następne 12 lat może spędzić w więzieniu – komentuje “Gazeta Olsztyńska”.

Zabrał kluczyki pijanemu kierowcy - Przyniósł policjantom kluczyki i poinformował o udaremnieniu dalszej jazdy pijanemu kierowcy. W ten sposób 30 - letni mieszkaniec gminy Wilczęta zatrzymał mającego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu nietrzeźwego kierującego.

Za ukrycie pijanego kierowcy kara więzienia do pięciu lat - Pracownik jednej z krośnieńskich stacji paliw pomagał się ukrywać pijanemu kierowcy przed policją. Policjanci uzyskali prokuratorski nakaz przeszukania, ale dopiero groźba wyważenia drzwi okazała się skuteczna. Wewnątrz znajdował się 50-letni mieszkaniec Krosna Jan B. W jego organizmie stwierdzono 1,34 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Pracownik i właściciel stacji paliw mogą się spodziewać zarzutu utrudniania postępowania poprzez ukrywanie sprawcy przestępstwa. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.