Przegląd prasy

RONDO. Ministerstwo przeanalizuje

16 marca 2018

RONDO. Ministerstwo przeanalizuje
TVN 24Bis - „Kierunkowskaz przed wjazdem na rondo. Ministerstwo rozważa zmiany w przepisach” (klinij)

Sąd Administracyjny w Lublinie, a wcześniej w Gliwicach wydały orzeczenia dotyczące sygnalizacji pojazdów poruszających się na rondzie. Skład w Lublinie orzekł, że nie ma obowiązku używania lewego kierunkowskazu przy wjeździe na rondo. To ostatnie staje się tematem dzielącym środowisko ekspertów, egzaminatorów, instruktorów, a co za tym idzie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wczoraj - jak informuje redakcja stacji TVN Turbo - głos zabrał resort infrastruktury. Zacytujmy opublikowane wyjaśnienie resortu - przesłane do redakcji: - Ministerstwo Infrastruktury przeanalizuje pojawiające się wątpliwości oraz rozbieżności w interpretacji przepisów ustawy i rozważy zasadność podjęcia działań legislacyjnych w tym zakresie. - Ministerstwo zaznacza jednak, że na tym etapie jest za wcześnie, żeby powiedzieć, czy zmiany przepisów będą konieczne i w którą pójdą stronę - komentuje redakcja. Czekamy cierpliwie.

Ciekawi jesteśmy na ile nasi Czytelnicy podzieleni są co do wskazanego przez sąd sposobu wjazdu na rondo - prosimy o odpowiedź na pytania naszej sondy. Dokonajmy wyboru. ZAKŁADKA "SONDA" DOSTĘPNA NA STRONIE GŁÓWNEJ.

Jeżeli chcecie powiedzieć coś więcej, lub uzasadnić swój wybór, podzielcie się swoimi opiniami i uzasadnijcie je. My będziemy te stanowiska przekazywali jak najszerszemu gronu odbiorców. Państwa opinie mogą być niezwykle ważne dla nas wszystkich, dla bezpiecznej jazdy, dla naszego bezpieczeństwa na drogach, dla rozstrzygnięć resortu. Piszcie: tygodnik@prawodrogowe.pl (jm)