Przegląd prasy

Rozpoczęto międzynarodową akcję wzmożonych kontroli ruchu drogowego

6 grudnia 2021

Rozpoczęto międzynarodową akcję wzmożonych kontroli ruchu drogowego
(fot. ROADPOL - mat. prasowe GENDARMERIE.FR)

Europejska Sieć Policji Drogowych - organizacja ROADPOL (European Roads Policing Network) informuje, iż w dniu dzisiejszym w 30. krajach europejskich, które są jej członkami, rozpoczyna się międzynarodowa akcja wzmożonej kontroli ruchu drogowego. Jej celem jest wykrywanie naruszeń przepisów przez kierowców siadających za kierownice pod wpływem alkoholu lub/i substancji psychoaktywnych.

Akcja będzie prowadzona w okresie od 6. do 12. grudnia br. Funkcjonariusze policji drogowych - przy wykorzystaniu dostępnych urządzeń kontrolujących - przeprowadzą szczegółowe kontrole na drogach. Zgodnie z wezwaniami ROADPOL będą prowadzone równocześnie na poziomie ogólnoeuropejskim. Organizatorzy podkreślają: - Nie będzie tolerancji dla wykroczeń drogowych, które prowadzą do śmiertelnych wypadków drogowych. Przypominają, iż około 25% wszystkich zgonów drogowych spowodowanych na drogach Unii Europejskiej to wynik jazdy pod wpływem alkoholu. Wskazują jak ryzykowna jest jazda po zażywaniu środków odurzających.

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy apeluje: "PIJESZ KIERUJESZ ZABIJASZ". Przygotowano post skierowany głównie do kierujących pojazdami. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na to, że wsiadając "za kółko" pod wpływem alkoholu narażamy, zarówno innych, jak i siebie na śmierć. (jm)

Źródła ROADPOL - European Roads Policing Network Facebook: Roadpol - European Roads Policing Network